|
|
|
|
Gepost: 28/01/2010
Categorie: Ondernemen
Sinds kort kunnen niet alleen studenten, maar ook jonge ondernemers voor een bepaalde periode naar het buitenland en dat dankzij het nieuwe programma ‘Erasmus for young entrepreneurs’.
Uit cijfers blijkt dat zowat de helft van de jonge Europeanen het wel zou zien zitten om een eigen zaak uit de grond te stampen, maar weinigen doen dat effectief en nog minder jonge ondernemers (amper acht procent) trekt met een zaak naar een ander Europees land. Erasmus for young Entrepreneurs moet dat veranderen. Wie deelneemt aan dit programma verblijft maximum een half jaar in het buitenland bij een ervaren ondernemer of bloeiend bedrijf en krijgt maandelijks tussen 560 en 1.100 euro om rond te komen. (SVR)
|
|
|
Party Your Picture
31/05/2011
“Ik wist altijd wel al dat ik iets creatiefs wou gaan doen met mijn leven, maar dat was tijdens mijn studies nog geen optie. Ik moest eerst een ‘deftig’ diploma op zak hebben.” Enkele jaren later had Adelien De Puysseleyr (25) een diploma biomedische wetenschappen op zak en nadien huppelde ze van de ene cursus naar de andere, om zo te leren hoe ze iemand van coiffure tot kleine teen een mooie look kan aanmeten. Het was in de lessen visagie dat ze styliste Soetkin Vanassche (25) en fotografe Faye Pynaert (26) tegen het lijf liep, en samen hebben de drie frisse kippetjes een succesvol ei uitgebroed:‘Party Your Picture’. Daarbij neemt het trio een groep kandidaten onder handen voor een heuse fotoshoot rond één bepaald thema op een locatie naar keuze. Klinkt leuk, nietwaar? En dus nam ik twee van de drie dames mee op café voor een gezellige koffieklets. GUIDO: Hoe zijn jullie op dit idee gekomen?
Adelien: We werkten allemaal voltijds toen we elkaar leerden kennen in de opleiding visagie, maar het kriebelde toch om iets anders te gaan doen. Toen Faye na even brainstormen op de proppen kwam met het concept Party Your Picture, waren ook Soetkin en ik onmiddellijk verkocht. Enkele weken later hebben we dan een try-out gedaan met een groep meisjes die allemaal als bruiden werden gestyled, om te kijken of wij met on
|
|
|
Topsommelier Steven Wullaert: "Met passie raak je ver"
13/05/2011
Steven Wullaert, 25 in april en dankzij zijn deelname aan de Prosper Montagnée-wedstrijd bekend als tweede beste sommelier van België, heeft tonnen ambitie en dat zullen we geweten hebben. Hij start binnenkort in het tweesterrenrestaurant Nuance, wil ondertussen zijn eigen wijnfirma Vinum Ganda laten bloeien en is vast van plan zich tot de beste sommelier van ons continent te laten kronen. GUIDO: Ben je altijd al zo gepassioneerd met wijn bezig geweest?
Steven: Ja. Nadat ik afgestudeerd was aan de hotelschool, ben ik onmiddellijk nog een optie sommelier en wereldwijnmeester gaan volgen. Iets waar ik absoluut nog geen spijt van heb, want het beroep van sommelier is zodanig gevarieerd dat ik er maar niet op uitgekeken raak. Ik moet bovendien ook constant op de hoogte blijven van alle veranderingen in de wijnsector, en dat is niet zo evident. Mijn leven zal zel
|
|
|
'Frequently asked questions' voor starters
04/05/2011
Droom je van een carrière als zelfstandige, vrije beroeper of zelfs zaakvoerder van je eigen bedrijf? Dan zit je ongetwijfeld vol vragen. Vanaf nu kunnen starters op één website terecht voor alle antwoorden: www.ctrl-alt-start.be. Wij lichten er in elk nummer een aantal FAQ's uit en geven het antwoord. Ctrl-Alt-Start, da's toch gewoon die website?
Nee hoor, Ctrl-Alt-Start is veel meer dan alleen een website voor jonge starters. Ctrl-Alt-Start stapt ook actief naar pas afgestudeerden toe die met een vraag zitten over zelfstandig worden. Specialisten van Ctrl-Alt-Start vind je op evenementen zoals job- en ondernemersbeurzen. Ook verenigingen die zelf zo'n beurs willen organiseren, kunnen rekenen op de steun van Ctrl-Alt-Start om b
|
|
|
'Frequently asked questions' voor starters
28/11/2010
Droom je van een carrière als zelfstandige, vrije beroeper of zelfs zaakvoerder van je eigen bedrijf? Dan zit je ongetwijfeld vol vragen. Vanaf nu kunnen starters op één website terecht voor alle antwoorden: www.ctrl-alt-start.be. Wij lichten er in elk nummer een aantal FAQ's uit en geven het antwoord. Een zaak overnemen na een faillissement, is dat wel een goed idee?
Jazeker, een overname van een failliete onderneming kan voor een starter een bijzonder gunstige opportuniteit zijn. Het is niet omdat een bedrijf failliet is gegaan dat het niet potentieel rendabel was. Vaak is het een kwestie van goed ondernemerschap, en als jij dat als starter kunt bieden, kan de zaak alsnog floreren. Financieel is een overname vaak een buitenkansje, en als extra voordeel heb je meteen al be
|
|
|
1/3 vrouwelijke zelfstandigen verdient geen 833 euro per maand
11/11/2010
Het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ) vertelt in De Morgen dat een derde van de vrouwelijke zelfstandigen het met minder dan 833 euro in de maand moet stellen.
Vrouwen kiezen wel vaker voor kwetsbare sectoren zoals horeca of lichaamsverzorging, maar volgens het NSZ ligt de oorzaak vooral bij het traditionele rollenpatroon, dat zegt dat de vrouw (meer dan de man) instaat voor het gezin en het huishouden waardoor er te weinig tijd overblijft om een bloeiende eigen zaak uit te bouwen. Een beter sociaal statuur voor zelfstandigen, waarbij vrouwen bijvoorbeeld kunnen terugvallen op kinderopvang en gezinshulp, zou een oplossing kunnen bieden.
|
|
|
Studentondernemer Olivier Demeulemeester
08/11/2010
Masterstudent Handelswetenschappen Olivier Demeulemeester is amper 23 jaar en heeft al op eigen houtje twee gebouwen opgekocht, die hij onder de noemer Olin bvba verhuurt aan studenten als luxueuze studio’s. Op dit moment plant hij zelfs nog een derde gebouw aan te kopen, om dat dan om te toveren tot een reizigershotel. Roekeloze beslissingen die toevallig goed zijn uitgedraaid, of berekend risico van ’t begin tot ‘t einde? GUIDO zocht Olivier op voor een gesprek.
“Investeren in vastgoed blijft doorheen de crisis rendabel.” GUIDO: Hoe kom je erbij als student een gebouw te kopen?
Olivier:Toen ik twee jaar geleden op zoek was naar een kot, schuimde ik net zoals bijna alle andere studenten de verschillende immobiliënsites af in de hoop zo een betaalbaar kot te vinden, maar ik viel echt achterover van de prijzen. Ee
|
|
|
Tiele is zelfstandig cameraman
30/10/2010
Toen Tiele Mulier ging studeren aan het NaRaFi in Brussel, de filmschool van de Hogeschool voor Wetenschap en Kunst, wou hij klankman worden. Hij leerde er echter omgaan met een camera en kwam in de tv-wereld terecht, eerst in loondienst en sinds 2004 als zelfstandig cameraman, onder de noemer 'Tielevisie'.
"Ik ondervind dezelfde nadelen als toen ik in loondienst was, maar nu word ik er tenminste voor betaald." "Eerst heb ik drie jaar in vast dienstverband gewerkt, maar dat bedrijf is plotseling gestopt," vertelt Tiele. "Toen ik kon ik elders beginnen, maar ik vond dat die formule veel te veel nadelen had. Het was op dat moment interessanter om zelfstandig te worden. Of je nu freelance of in vast dienstverband werkt als cameraman, je hebt dezelfde nadelen: zeer onregelmatige ure
|
|
|
Jury vindt geen “Beloftevolle onderneming”
27/10/2010
Al vijf jaar op rij reikt de Vlaamse regering een prijs uit aan de meest beloftevolle onderneming, maar dit jaar blijft de trofee gewoon in de kast, omdat de professionele jury vond dat “de kandidaat-bedrijven nog enkele jaren nodig hebben om op dezelfde hoogte te komen als de laureaten van deze prijs uit het verleden”. Daarnaast waren er ook heel wat minder kandidaten dan andere jaren. Veel kandidaten hadden door de economische crisis van de voorbije twee jaar hun deelname aan de wedstrijd nog even uitgesteld. "De crisis van de afgelopen jaren heeft een grotere impact gehad op onze jongere bedrijven, waardoor deze een langer ontwikkelingstraject kennen. De jury wenste de prijs dan ook niet automatisch toe te kennen en vast te houden aan het ontwikkelingsniveau van de laureaten van de vorige jaren", aldus de
|
|
|
'Frequently asked questions' voor starters
24/10/2010
Droom je van een carrière als zelfstandige, vrije beroeper of zelfs zaakvoerder van je eigen bedrijf? Dan zit je ongetwijfeld vol vragen. Vanaf nu kunnen starters op één website terecht voor alle antwoorden: www.ctrl-alt-start.be. Wij lichten er in elk nummer een aantal FAQ's uit en geven het antwoord. Mag zomaar iedereen zelfstandige worden, of zijn er voorwaarden aan verbonden?
Om in België te mogen starten als zelfstandige, moet je meerderjarig zijn en onderdaan zijn van de Europese Economische Ruimte (EER), of over een beroepskaart beschikken. Bovendien moeten commerciële ondernemingen hun ondernemingsvaardigheden bewijzen, wat op zijn minst neerkomt op een basiskennis bedrijfsbeheer. Voor vrije beroepen zal de controle van de beroe
|
|
|
Hupple: pure verwennerij voor jouw viervoeter
17/10/2010
Als je hond wil spelen, lig jij te luieren en als hij dan eens slaapt, sleep jij hem mee op restaurant. Geef toe, jouw viervoeter verdient een verwenbeurt, en zo kom je automatisch bij Hupple terecht. Stichter Manuel Goossens (27) uit Brasschaat bruiste al van ideeën op zijn twaalfde, weet ondertussen als geen ander hoe je jouw huisdier op een gezonde manier kan belonen en heeft zo eigenhandig een heel imperium opgebouwd.
GUIDO: Hoe kom je op het idee om zelf iets op de markt te brengen?
Manuel:Ik was twaalf toen er in Brasschaat een Tom Co de deuren opende. De uitbaters kenden me en hadden gevraagd of ik er eventueel voor wou zorgen dat ze telkens voldoende hamsters en konijnen konden aanbieden aan toekomstige baasjes. En dus ging ik op zoek naar gratis beestjes. (lacht) Ik vond dat heel leuk, ma
|
|
|
Meer artikels: (nog 39 artikels in deze categorie)
|
|
|
|