|
|
|
|
Gepost: 7/06/2004
Categorie: Studentenjobs
De zonnige dagen komen eraan, dus het wordt stilaan tijd om eens uit te kijken naar een goeie vakantiejob. Hoe je die kunt zoeken en wat er allemaal bij komt kijken, heb je al uitgebreid in deze rubriek kunnen lezen. Maar de hamvraag luidt natuurlijk: hoeveel ga je verdienen?
Hoeveel je betaald krijgt, hangt af van een aantal factoren. Je leeftijd bijvoorbeeld: een jobstudent van 16 jaar verdient voor hetzelfde werk minder euro's dan een student van 20 jaar. Verder is je loon ook afhankelijk van de sector waarin je werkt. De minimumlonen per arbeidssector worden vastgelegd in cao's (collectieve arbeidsovereenkomsten). Als jobstudent heb je recht op hetzelfde uurloon als iemand van jouw leeftijd die daar "echt" werkt.Straffe verhalen Er doen al jaren straffe verhalen de ronde over gigantisch goed betalende studentenjobs. Zo zou je fortuinen kunnen opstrijken door het radioactieve hart van de kerncentrale in Doel te gaan schoonmaken. Of je wordt slapend rijk door je lichaam ter beschikking te stellen als proefkonijn voor de medische wetenschap. Of je plukt honderden euro's per avond uit je slipje als paaldanseres, of erger nog: intellectueel luxehoertje. Dat zal allemaal wel, maar de modale student houdt het toch liever bij de klassieke studentenjobs. En ook daar zit er een behoorlijk verschil tussen de uurlonen. Top-tien van modale vakantiejobs We gingen eens grasduinen in de meer dan 300 vacatures voor studentenjobs die we vonden op de site van de VDAB en plukten er de 10 meest voorkomende uit. We hebben er enkel die vakantiejobs uitgevist die in principe elke student kan uitvoeren (dus niet diplomagebonden). Daarna belden we de sympathieke mensen van Creyf's Student op en vroegen hen een uurloon op die verschillende jobs te plakken, voor een student van 20 jaar jong. Hier gaat-ie: vakantiejob uurloon schoonmaker 9,51 euro ober in smoking (restaurant) 9,17 euro magazijnier tussen 9 en 11 euro cafékelner 8,48 euro keukenhulp 8,48 euro arbeider tussen 8 en 10 euro promoboy of -girl 7,14 euro rekkenvuller (supermarkt) 7,14 euro telemarketeer 7,14 euro winkelbediende 6,49 euro Met andere woorden: als je niet graag schoonmaakt, laat je dan een smoking aanmeten en ga opdienen in een klasserestaurant. Of word magazijnier. Wat de schommeling van 2 euro in de lonen van arbeiders en magazijniers betreft, die hangt af van de sector waarin je werkt. De chemie betaalt hier het best, de tuinbouw het minst. Natuurlijk bestaan er trucjes om je loon nog wat op te trekken. Klop overuren als je daar de kans toe krijgt, stel je meteen kandidaat voor nachtwerk, zeg nooit nee tegen zaterdagploeteren en begin al helemaal te jubelen als er op zondag moet worden gearbeid, want in nogal wat sectoren word je in die gevallen 50 tot 100% meer betaald. (SDB)
|
|
|
Op 1 januari gaat de nieuwe 50-dagenregel voor jobstudenten in
12/12/2011
Het is zover: op 1 januari mag je die ergerlijk ingewikkelde en onduidelijke 23-dagenregel voor jobstudenten definitief vergeten. In de plaats komt een gloednieuwe 50-dagenregel, die een stuk helderder is. Met plezier leggen we jullie uit hoe vrolijk het leven van een jobstudent er in 2012 zal uitzien.
Vanaf 1 januari is het afgelopen met het artificiële onderscheid tussen vakantie en academiejaar, tussen jobstudenten en werkstudenten. De wetgever is er voo
|
|
|
Aan elk contract komt een einde
28/11/2011
Niets blijft eeuwig duren in het leven, en een studentenjob is per definitie een zaak met een beperkte houdbaarheid. Als alles goed verloopt, wordt je studentenjob beëindigd op de datum die in je contract is vastgelegd. Maar misschien ben jij het werk na een paar dagen al beu, of wil je baas er vroeger een einde aan maken dan voorzien. Wat zijn in dat geval je rechten en plichten?
Veel hangt ervan af of je nog in je proeftijd zit of niet. Voor jobstudenten bedraagt de proeftijd minstens zeven dagen, met een maximum van veertien dagen. Voor uitzendkrachten ligt de zaak anders. Tenzij anders wordt vermeld in het contract, worden enkel de eerste drie dagen van een interim-studentenjob beschouwd als proefdagen.
Ik geef er zelf de brui aan
Als je nog in je proeftijd zit, heb je het recht o
|
|
|
Wat verandert er dit academiejaar voor jobstudenten?
23/11/2011
Na jaren van immobiliteit en onnodige verwarring over de beruchte 23-dagenregel, is er eindelijk een nieuwe regeling voor jobstudenten in zicht. Voortaan mogen jobstudenten 50 dagen per jaar werken. Opgepast: die regeling gaat pas in op 1 januari 2012.
Vanaf volgend jaar wordt door de wetgever geen onderscheid meer gemaakt tussen vakantie en academiejaar. Studenten mogen in 2012 vijftig dagen per jaar werken, ongeacht wanneer. Ze betalen daarbij slechts 2,71% solidariteitsbijdrage. Dat is lichtjes meer dan de 2,5% die momenteel in de vakantieperiode wordt afgehouden, maar wel merkelijk minder dan de 4,5% die tot nu toe buiten het academiejaar moest worden betaald. Wie de voorziene vijftig dagen per jaar overschrijdt, wordt niet langer als j
|
|
|
Website rond studentenarbeid online
28/10/2011
Omdat op 1 januari 2012 de regels rond studentenarbeid drastisch worden hervormd, heeft werkminister Milquet samen met Koen Snyders, de Administrateur-generaal van de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid een website gelanceerd waar alle info overzichtelijk terug te vinden is.
Op Studentatwork.be staat onder andere te lezen dat vanaf volgend jaar niet meer gesproken wordt over 23 werkdagen in de zomermaanden en 23 werkdagen in de andere maanden, maar over 50 dagen verspreid over het hele jaar. Daarnaast vind je ook alle info terug over de socialezekerheidsbijdrage, want ook daar wordt stevig in de pot geroerd.
(SVR)
|
|
|
Studentenjobs: werk zoeken, werk vinden & de regels
18/09/2011
Het leven is duur, zeker als je op geregelde tijdstippen een stapje in de wereld wil zetten met een trendy hap en een lekker drankje erbij. Net als zowat elke andere student kan je je leefbudget aanvullen met een studentenjob.
1. Ik wil werken
Dat mag! Als je voltijds student bent, kan je zowel tijdens de zomervakantie als in het jaar arbeid verrichten met een studentencontract, behalve:
- als je jonger bent dan 15 - als je stage loopt - als je het toegelaten aantal dagen overschrijdt (zie verderop)
2. Ik zoek werk
Gok niet op één paard, m
|
|
|
Jobstudent van het jaar
01/09/2011
Als jobstudent in frituur Frietshop in het Oost-Vlaamse Heusden lanceerde hij enkele creatieve gerechtjes, bedacht hij originele namen voor broodjes en burgers en creëerde hij zelfs een eigen friet. Reden genoeg om Maxime Ossieur tot Jobstudent van het Jaar te kronen, vond Unizo.
De 21-jarige handelsingenieur in spe kreeg in de frituur bezoek van Unizo-topman Karel Van Eetvelt en Philip Van Eeckhoute, die als cadeau een cheque van 1.250 euro én een spiksplinternieuwe Blackberry meebrachten. Ook werkgever Rebecca Loyson deelde in de prijzen, zij ontving een cheque van 500 euro waarmee ze haar personeel kan laten doorlichten.
(SVR)
|
|
|
Het ABC van de slimme jobstudent
13/07/2011
Zo goed als elke student verdient graag een centje bij. Waarom ook niet, want je doet er je eerste werkervaring mee op, de fiscus is mild voor studenten en vaak is een studentenjob uitvoeren nog leuk ook. Toch raken elk jaar opnieuw jobstudenten in de problemen, uit onwetendheid of onvoorzichtigheid. Vandaar: GUIDO's ABC van de slimme jobstudent.
A) academiejaar B) belastingen C) contract D) dagen E) eerste werkdag F) feestdagen G) gevaar
|
|
|
Gigantisch veel vacatures voor vakantiejobs
23/06/2011
Studenten, zet jullie schrap, want tijdens de vakantie is er werk in overvloed! Deze zomer geen excuses in de trant van ‘ik vind geen vakantiejob’ of ‘ze willen mij hier toch niet’. Neen, deze zomer verdien jij je reis, festivalticket en feestgedrag gewoon helemaal terug. De VDAB-databank liet in mei 2011 een stijging van vacatures zien van wel 71 procent tegenover mei 2010. Toen waren er 2.119 vacatures voor studentenjobs in de zomer, nu zijn het er 3.624. De werkelijke vakantiewerkwereld is natuurlijk nog een stuk groter dan de databank van de VDAB. Dit komt omdat veel studenten in het zwart bijklussen of iets bijverdienen in het bedrijf van hun ouders. Dankzij het flexibele systeem is vakantiewerk een win-winsituatie. De werkgever kan iemand aannemen zonder
|
|
|
Het ABC van de slimme jobstudent
05/06/2011
Zo goed als elke student verdient graag een centje bij. Waarom ook niet, want je doet er je eerste werkervaring mee op, de fiscus is mild voor studenten en vaak is een studentenjob uitvoeren nog leuk ook. Toch raken elk jaar opnieuw jobstudenten in de problemen, uit onwetendheid of onvoorzichtigheid. Vandaar: GUIDO's ABC van de slimme jobstudent.
A) academiejaar B) belastingen C) contract D) dagen E) eerste werkdag F) feestdagen G) gevaar
Studentenjobs
/ Reageer / Meer lezen...
|
|
|
Tot dubbel zoveel jobstudenten deze zomer
16/05/2011
Goed nieuws voor de studenten die deze zomer willen bijverdienen. Uit cijfers van interimkantoren blijkt dat bedrijven dit jaar opvallend meer vacatures hebben voor jobstudenten. Volgens interimkantoor Manpower is er een stijging met twintig procent tegenover de zomer van 2010. Ook Randstad kan deze bemerking maken. Deze zomer zouden sommige bedrijven zelfs tot vijftig procent meer jobstudenten aanwerven. Het zijn vooral grote ketens, fabrieken en pretparken die studenten willen tewerkstellen. Maar ook bij kleinere bedrijven stijgt het aantal vakantiejobs. De sterke stijging is volgens Manpower te wijten aan de opnieuw goed draaiende economie na de crisis. Maar ook he
|
|
|
Meer artikels: (nog 86 artikels in deze categorie)
|
|
|
|