Image
14/07/2004

Spider-Man 2

In de wildgroei van comixverfilmingen (nog in de pipeline voor deze zomer: Hellboy en Catwoman) steekt Spider-Man 2 er met kop en schouders bovenuit. Sterker nog: Sam Raimi's meesterlijke sequel is niets minder dan een mijlpaal in het genre.

Als je deze zomer één blockbuster wil gaan bekijken, twijfel dan niet en koop een ticket voor Spider-Man 2. Dit is superieur popcorn-amusement: niet alleen zijn de actiescènes meer dan dubbel zo spectaculair als in de eerste Spider-Man, maar Raimi is er ook in geslaagd zijn personages een diepgang te geven dit in dit soort films meestal onbestaande is. De manier waarop hij Peter Parker laat worstelen met zijn Spider-Man-identiteit is helemaal perfect, en tilt deze megaproductie op tot een niveau dat we sinds The Empire Strikes Back niet meer hebben gezien. Tobey Maguire lijkt wel geboren om in de huid van Parker/Spidey te kruipen, maar hij is niet de enige die geweldig loopt te acteren. Kirsten Dunst en Rosemary Harris zijn nog steeds de échte Mary-Jane en Auntie May, maar kijk eens naar wat de Britse karakteracteur Alfred Molina doet als Dr. Octopus: onderkoeld en toch cool, vol ingehouden tragiek… groots!

En dan de actie… Jongens, jongens, wat ziet deze film er knap uit. Driekwart van de gevechten tussen Spidey en Dock Ock zijn verticaal, wat wil zeggen dat ze plaatshebben op de gevels van de wolkenkrabbers van Manhattan. Het zijn fenomenale en duizelingwekkende scènes, waarin een aan zichzelf twijfelende Spider-Man het opneemt tegen een griezel met robotische tentakels. En na al die verticale actie krijg je een nog spectaculairder toetje, met het ultieme metrogevecht dat gelijkaardige scènes uit andere films doet verbleken. Wie geen kippenvel krijgt wanneer de uitgeputte Spidey na deze adembenemende race door de passagiers letterlijk op handen wordt gedragen, heeft er niets van begrepen: Spider-Man 2 is popcornfilm-perfectie.

(JC)


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84