Image
15/09/2004

The Terminal

The Terminal is Steven Spielbergs tweede samenwerking met scenarist Jeff Nathanson, die eerder al Catch me if you can schreef. Ook deze keer is het een vederlichte, maar hartverwarmende komedie geworden met Tom Hanks in een glansrol.
Hanks bewijst nog maar eens dat hij de grootste acteur van zijn generatie is door volstrekt geloofwaardig gestalte te geven aan Viktor Navorski, een burger uit een fictief Oost-Europees land die tussen de mazen van de immigratie-administratie valt en maandenlang komt vast te zitten in de transitterminal van de luchthaven van New York. Daar leert hij Engels, maakt vrienden, neemt het op voor de kleine man achter de schermen en maakt het leven zuur van Frank Dixon (een uitstekende Stanley Tucci), de bureaucratische luchthavenmanager die de kleurrijke Oost-Europeaan liever elders zou zien.

The Terminal heeft alles om Spielberg-haters op de kast te jagen: een lach en een traan, een scheepslading zwierig verpakt goed gevoel en een roerend positieve boodschap. Juist: Steven Spielberg is de koning van het sentiment, maar er is nog steeds niemand die dat beter kan dan hij. De microkosmos van de luchthaventerminal wordt handig gebruikt om een modern sprookje te vertellen, een ontroerende fabel over wat en hoe Amerika eigenlijk zou moeten zijn. Dat zo'n feelgoodverhaal net in een New Yorkse luchthaven wordt verteld, hét oord bij uitstek waar het onmogelijk is níet aan 11 september 2001 te denken, doet deugd.

(JC)


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84