Image
10/11/2004

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Is het lang geleden dat je nog eens een film hebt gezien die zo briljant is dat je van de eerste tot de laatste seconde naar adem zit te snakken? Eternal Sunshine of the Spotless Mind is zo'n prent. 't Is de tweede samenwerking tussen het bizarre vertelgenie Charlie Kaufman en de Franse videoclipregisseur Michel Gondry.
 In 2001 maakten ze samen de originele komedie Human Nature, maar deze Eternal Sunshine is honderd keer beter. Ja, noem het gerust een meesterwerk. Jim Carrey - in halfdramatische rollen als deze gewoonweg fantastisch - verliest zijn vriendin, en wat blijkt? Zij heeft hem letterlijk uit haar geheugen laten wissen bij een nogal schimmige arts die daar een machine voor heeft uitgevonden. Hij besluit hetzelfde te laten doen in zijn hersenen, maar halverwege de procedure krijgt hij er spijt van en gaat in het labyrint van zijn herinneringen op de loop voor de wismachine. Klinkt surrealistisch, is het ook, maar de film zit zo briljant in elkaar en is zo flitsend gemonteerd dat je met volle teugen geniet van elke shot. Vernieuwend, origineel, intelligent en meeslepend: Eternal Sunshine is zo'n mijlpaal die de filmkunst heruitvindt waar je bijstaat, zonder daarbij het publiek uit het oog te verliezen. Geniaal. En alsof dat nog niet genoeg was staan Kate Winslet en Kirsten Dunst razend knap tegen elkaar op te acteren. Ja, álles zit gewoon goed in Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

 (JC)


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84