Image
14/09/2005

L'Enfant

De Luikse broers Dardenne zijn formidabel. Wars van alle trends en commerciële formules maken ze om de drie jaar een film die de bioscopen doet zinderen van hier tot in Cannes. Twee Gouden Palmen heeft hen dat al opgeleverd, één voor Rosetta, en één voor hun nieuwste prent L'Enfant
, andermaal een schokkend realistische zedenschets van mensen in de marge, tegen het grijze decor van het post-industriële Wallonië.

 

De twintigjarige Bruno leeft van dag tot dag en komt rond door wat diefstallen te plegen. Zijn vriendin Sonia baart een zoontje, maar dat laat Bruno koud. Erger nog: hij ziet in het kind een mooi zaakje, en verkoopt het aan mensenhandelaars. Hoewel dit thema nog grimmiger en grauwer lijkt dan dat van de vorige Dardenne-films, is L'Enfant toch toegankelijker en misschien zelfs iets luchtiger. Dat komt door de dwarrelende vertolking van Jérémie Renier, die van Bruno een onvergetelijke schelm maakt, een complete losbol die niet eens beseft wat hij uitvreet. Zijn gedrag lijkt totaal onbegrijpelijk, maar zoals gewoonlijk geven de Dardennes je de kans het 'waarom' zelf in te vullen.

 

Naast de fantastische Renier, die als 14-jarige snotneus trouwens bij de Dardennes debuteerde in La Promesse, geeft ook Déborah François een fraai staaltje naturalistisch acteerwerk ten beste. Jean-Pierre en Luc Dardenne zijn tovenaars met de camera, maar zijn nóg sterker in acteursregie. De top in ons land, en ver daarbuiten.

 

(JC)

 


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84