Image
17/10/2007

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Als dit een voorbode is van hoe het westerngenre in de 21ste eeuw zal worden bedreven, leg dan maar alvast onze tickets klaar, want wat een briljante film is The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford.
  Regisseur Andrew Dominik, die tot nu toe alleen maar de Australische gangsterprent Chopper op z'n naam had staan, duikt in deze ijle, bezwerende western in de zieke psyche van een van de meest legendarische outlaws van het Wilde Westen. Tegelijk boort hij naar de motieven van zijn 20-jarige assassin Robert Ford, die van bewondering via afgunst afgleed naar moord. Hoe Ford daarna de bekendste Amerikaan van de late 19de eeuw werd door zijn afrekening met Jesse James meer dan 800 keer over te doen op het schouwburgtoneel, zegt dan weer schokkend veel over de honger naar bloed van de Amerikaanse samenleving. Een film die dat allemaal kan en doet, is een meesterwerk. Brad Pitt, Casey Affleck en Sam Rockwell acteren zo sterk als de verwrongen geesten in dit wonderlijk mooi gefotografeerde, meer dan tweeënhalf uur durende epos, dat ze elkaar zowat van het scherm spelen. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford is veel meer dan een western, het is een beklemmende dissectie van het brein van een psychopaat, een geslaagde zoektocht naar de roots van wat er vandaag allemaal fout loopt in de VS, een indringende metafoor voor de fascinatie van de Amerikanen voor het kwaad-in-sexy-verpakking. Niet te missen, en hou je ogen open voor de cameo van Nick Cave!

  (HDP)


Comments

ONTSPANNING

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

Bijna 60% Vlamingen brengt eigen snacks mee naar de cinema

De doorsnee Vlaming gaat enkele keren per jaar naar de cinema (64,3%). Voor 22,6% is één keer per jaar [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

Gebruik jij al zalmsperma voor je gezichtshuid?

In de esthetische wereld is een verschuiving zichtbaar: mensen kiezen steeds vaker voor behandelingen [...]

01/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84