Image
24/09/2002

Road to Perdition : Papa is een killer

Road to Perdition is de tweede film van de Britse theaterregisseur Sam Mendes. Zijn American Beauty was ingeslagen als een bom, dus de verwachtingen waren hooggespannen. Wees gerust: Mendes delivers. Road to Perdition, gebaseerd op de gelijknamige strip van Max Allan Collins en Richard Piers Rayner, is een bloedmooi gangsterepos vol kleurrijke grandeur, maar ook met beklijvend intieme scènes.
Tom Hanks speelt op een grandioos ingehouden manier hitman Michael Sullivan, die werkt voor de Ierse gangsterboss John Rooney (Paul Newman). Als op een dag zijn 13-jarige zoon te zien krijgt wat zijn vader doet voor de kost, worden de pistolen geladen en stort Sullivans schijnwereldje brutaal in elkaar. Anders dan de strip, die rauw en rechtlijnig is, trekt Mendes het verhaal open tot een meesterlijke studie van een driedubbele vader-zoonrelatie in Amerika anno 1931. De sombere esthetiek van de depression era wordt adembenemend in beeld gebracht. Misschien had het personage van de ratachtige journalist-huurmoordenaar Maguire, nogal karikaturaal neergezet door Jude Law, niet gehoeven, maar verder is deze film picture perfect. Het laatste kwartier is dodelijk mooi gefilmd: van het stille kogelballet in de gietende regen tot de schokkende finale in het strandhuis: dit zijn 15 minuten die filmgeschiedenis zullen schrijven.

Comments

ONTSPANNING

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

Bijna 60% Vlamingen brengt eigen snacks mee naar de cinema

De doorsnee Vlaming gaat enkele keren per jaar naar de cinema (64,3%). Voor 22,6% is één keer per jaar [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

Gebruik jij al zalmsperma voor je gezichtshuid?

In de esthetische wereld is een verschuiving zichtbaar: mensen kiezen steeds vaker voor behandelingen [...]

01/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84