Image
09/01/2008

Film: 30 Days of Night

De zoveelste cultcomic die verfilmd werd, hakt zich op bloederige wijs doorheen het scherm de bioscoopzaal binnen. 30 Days of Night is een verfilming van de gelijknamige stripminiserie van Steve Niles en Ben Templesmith.
  Die kerels worden wel eens de toekomst van de horrorstrip genoemd, en het moet gezegd zijn: de manier waarop zij hun klauwen in de vampierenmythe hebben gezet, is origineel en big fun . Ze vertellen het verhaal van 30 donkere dagen en nachten in Barrow, een stadje aan de noordkust van Alaska, en meteen de meest noordelijke nederzetting van de VS. Elke winter gaat daar de zon onder om pas 30 dagen later weer op te komen (in werkelijkheid duurt de winterduisternis in Barrow zelfs 65 dagen, maar passons ). Ideaal werkterrein voor vampieren dus, want die dekselse nightcrawlers hebben op die manier een maand lang vrij spel zonder bang te moeten zijn voor zonlicht. Leuk uitgangspunt, en een excellente strip, maar de verfilming van David Slade is niet bijster goed geslaagd. Pas op, een totale mislukking is het nu ook weer niet. Er is echt wel moeite gedaan om de energieke tekenstijl van Templesmith naar het witte doek te transponeren, en de vampieren (gemodelleerd door de Weta Workshop van Richard Taylor) zien er fantastisch uit. Sommige beelden zijn bijna om in te kaderen zo stylish , maar is de film ook spannend? Langs geen kanten. Regisseur Slade hinkt voortdurend over en weer tussen slasher, shocker, gorefest en nog een stuk of tien andere horror-subgenres, zodat je een soort potpourri krijgt die in z'n hoofdtaak faalt, namelijk de toeschouwers de stuipen op het lijf jagen. 30 Days of Night is eigenlijk vooral één grote reclamespot voor de strip geworden. Koop 'm, want de papieren versie is vernieuwend en zéér creepy . De filmversie is hoogstens goed geprobeerd.

(HDP)


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84