Image
17/12/2008

Film: The Visitor

The Visitor, een charmante maar onevenwichtige film van Thomas McCarthy, wil het probleem van het onzekere bestaan van illegale migranten in Amerika aan de kaak stellen.
  Een probleem waar Walter Vale, een muisgrijze economieprofessor uit Connecticut, nog nooit bij heeft stilgestaan, tot hij op een dag een Syrisch-Senegalees stelletje aantreft in zijn leegstaande flat in New York. Hij gooit ze op straat, maar heeft daar al meteen spijt van en haalt ze terug in huis. Zij brengen letterlijk en figuurlijk kleur in zijn leven, tot de man van het stel wordt opgepakt door de immigratiepolitie. The Visitor is geen sociaal drama vol rauw realisme, maar is bij momenten bijna een sprookje over totaal verschillende mensen wiens werelden en levens elkaar raken en inspireren in de multiculturele grootstad. Maar dat is tegelijk ook de zwakte van de film, want van dat sprookje geloofden wij met de beste wil van de wereld geen sikkepit, en wanneer in de finale de ontluisterende werkelijkheid naar boven komt, is het al te laat om The Visitor nog serieus te nemen. McCarthy - die je misschien ook al als acteur aan het werk zag in films als Michael Clayton en Syriana - vertelt zijn verhaal liefdevol genoeg om het kijkplezier op peil te houden, en zijn boodschap is lovenswaardig, maar als sociale kritiek schiet deze film zijn doel mijlenver voorbij.

(HDP)

bekijk de trailer


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84