Image
09/12/2002

The man without a past : Swingen bij 't Leger des Heils

Getipt als dé favoriet voor de eindbekroning op het Filmfestival Gent, en nog gewonnen ook: The man without a past van de doorzopen Finse regisseur Aki Kaurismä (van Drifting Clouds en de Leningrad Cowboys-films). De film begint heel rauw met een kerel die brutaal wordt afgetroefd door een groepje crapuul in een park. Wanneer de man - noem 'm M - bijkomt, blijkt-ie z'n geheugen kwijt te zijn.

Hij komt in de haven van Helsinki terecht bij een groep marginalen die in verlaten containers wonen. Met wat hulp van Irma, een eenzame vrouw van het Leger des Heils, probeert M langzaam maar zeker zijn bestaan weer bijeen te puzzelen.

Geef toe: 't verhaal klinkt als een zwaarmoedige smartlap, maar dat is het helemaal niet. The man without a past is zelfs een heel erg grappige film, vol geestige dialogen, bizarre plotwendingen, absurde situaties en... hartverwarmende rock-'n-roll, gebracht door het combo van het Leger des Heils. Markku Petola maakt een grote indruk als M in diens transformatie van gedesoriënteerde marginaal tot burger die tenminste toch al op de onderste trap van de maatschappelijke ladder staat. En let ook op de geniale oneliners die uit de mond van de corrupte containerparkopzichter komen gerold - je zou ze stuk voor stuk willen inkaderen om er later nog eens opnieuw van te genieten.

(JC)


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84