Image
18/11/2009

The Cove

Af en toe komt er een documentaire in de filmzalen die zo ontluisterend is dat je achteraf als vastgenageld aan je stoel blijft plakken. Denk aan films als Bowling for Columbine, Darwin's Nightmare en nu ook The Cove, een prent met de impact van een walvis die onverwacht in een overvol zwembad wordt gedropt.

 

The Cove, winnaar van de publieksprijs op het Filmfestival Gent, volgt de activiteiten van Richard O'Barry, de man die in de jaren zestig de dolfijnen trainde voor de populaire tv-serie Flipper. Door dolfijnen van dichtbij te leren kennen, kwam O'Barry tot het besef dat die dieren niet in gevangenschap thuishoren, en sindsdien wijdt hij zijn leven aan het redden van dolfijnen in nood. In The Cove zie je hoe hij te werk gaat om een van de meest schrijnende mistoestanden terzake aan te klagen. In het prachtig gelegen Japanse havenstadje Taiji, waar je op toeristenboten dolfijnen kan gaan spotten en een groot walvissenmuseum kan bezoeken, worden in een verborgen baai jaarlijks 23.000 dolfijnen wreed afgeslacht voor de Japanse vismarkt. Iedereen in het stadje weet dat dit gebeurt, maar de slachtpartijen zijn nog nooit vastgelegd op film. Tot Ric en zijn team arriveren en de lokale vissers en autoriteiten op ingenieuze wijs verschalken. The Cove is opgebouwd als een thriller, als een heist movie bijna, en is daarom alleen al buitengewoon spannend en meeslepend. Maar de film is meer dan dat. Als je uiteindelijk in onverbloemde beelden te zien krijgt wat er écht gebeurt in die paradijselijke inham in de haven van Taiji, gaat je haar rechtop staan en bal je beide vuisten van woede. Een film die zulke sterke emoties kan oproepen, is niets minder dan een meesterwerk.
 

(HDP)

bekijk de trailer


Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84