Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Film, DVD & Muziek   Multimedia & Games   Strips   Reizen   Lifestyle & Mode   Liefde & Erotiek   Roddels & Gadgets   Sport   Mobiel   Uitgaan   Dr. Jos
  Ontspanning >> Dr Jos >> "Stop de democratisering van de golfsport"
"Stop de democratisering van de golfsport"
Share/Save/Bookmark
"Stop de democratisering van de golfsport"


Gepost: 14/11/2010
Categorie: Dr Jos


Dr. Jos zwaait heftig met een op duur papier gedrukte uitnodiging. "Hier zie, vandaag toegekomen. Een uitnodiging voor een medisch congres in Miami. Ja, ik zal daar een beetje naartoe gaan. Hongerige alligators in elke achtertuin, tien miljard muggen en om de vijf dagen een hurricane." Hij wijst met zijn vinger een regeltje tekst aan. "En kijk hier: 'Free golf for attendants'. Ze gaan nog golfen ook! De gevaarlijkste sport ter wereld! Nu ga ik zeker niet." De arts scheurt de uitnodiging in twee en keilt ze resoluut in de prullenmand naast zijn bureau.

 

DR. JOS: "Ik zie nog liever een kamp Romazigeuners achter mijn huis dan een golfterrein."

 
 
Golf, de gevaarlijkste sport ter wereld? Hebben we het hier wel over dezelfde sport? Golf, da's toch dat onschuldig tijdverdrijf voor rijke gepensioneerden die hun lange, lege dagen doorbrengen met balletjes in gaatjes meppen?
 
Dr. Jos:Onschuldig tijdverdrijf?! Je bent gek man! Er zijn weinig sporten die zo allround gevaarlijk zijn als golf. Weet je dat 40% van de amateurgolfers minstens één golfgerelateerde blessure oplopen per seizoen? Bij profs loopt dat percentage op tot 60%. Dat is meer dan bij voetbal! Golf is een high impact sport, wees daar maar zeker van.
GUIDO: Dat moet u ons dan toch eens uitleggen, want golfkampioen Tiger Woods had blijkbaar energie genoeg om er naast de court een dozijn minnaressen op na te houden.
Dr. Jos:(haalt zijn schouders op) Woods mag blij zijn dat hij nooit een golfbal in zijn bollenwinkel heeft gekregen, anders zou er niet veel wood meer zijn overgebleven. En ik heb het niet alleen over rondvliegende golfballetjes, want letterlijk alles wat met de golfsport te maken heeft, houdt een gezondheidsrisico in: van de prutsschoentjes over de veel te zware golftassen en de levensgevaarlijke golfclubs tot die onverantwoorde karretjes met een elektrische motor. En dan zwijg ik nog over de golfterreinen zelf.
GUIDO: Laten we beginnen met de balletjes.
Dr. Jos:Tja, dat zijn kanonskogels hé. Moordende projectielen. Je moet al pech hebben, maar als je zo'n bal tegen je gezicht krijgt, dan is de ravage niet te overzien. Schedelbreuken, ogen die uit hun kassen worden gerukt... Na American football is golf de sport met de ergste hoofdletsels, maar toch zie je nooit een golfer met een helm op. Je hoeft zo'n balletje trouwens niet eens tegen je kop te krijgen om schade te ondervinden. De knal van een golfclub die keihard op zo'n balletje mept, kan tot 120 decibel bedragen. Da's genoeg om op termijn doof van te worden.
GUIDO: Dat brengt ons naadloos bij de golfclubs.
Dr. Jos:Dat zijn weapons of mass destruction. Als je auto in Amerika wordt tegengehouden en er ligt een honkbalknuppel in je koffer, dan zal je daar een goede uitleg voor moeten hebben, of je wordt aangeklaagd voor verboden wapenbezit. Maar een zak vol metalen stokken van onverwoestbaar titanium waarmee je moeiteloos iemand kan doodslaan, dat mag gerust passeren. (trekt zijn wenkbrauwen op) Vind jij dat logisch? Tja, en alle 'normale' golfblessures, die dus niet het gevolg zijn van ongelukken, hebben ook te maken met de clubs. De swing, de grote zwaai waarmee je het balletje lanceert, is erg belastend voor spieren en gewrichten, met lage rugpijn, schouder- en polsblessures tot gevolg. Je hoeft zelfs niet eens te spelen. Een zware zak met clubs rondzeulen is al genoeg om rugletsel van te krijgen. En dan heb ik het nog niet over de yips gehad.
GUIDO: De yips?
Dr. Jos:Echte yups krijgen de yips, Van Caesbroeck. (lacht en springt recht) De yips zijn ongecontroleerde stuiptrekkingen bij het putten, dus bij het precisiewerk op luttele meters of centimeters van de hole. (doet alsof hij een bal wil putten en begint een serie bizarre trekbewegingen te maken met zijn handen en armen) Het is een psycho-neuro-musculair fenomeen waar bijna de helft van de regelmatige golfers vroeg of laat mee te maken krijgt. Geen controle meer hebben over je handen, dat is akelig hoor! Dat wil je niet meemaken.
GUIDO: Wat is er mis met golfkarretjes?
Dr. Jos:(gaat weer zitten) Alles! Surf eens naar YouTube en tik 'golf cart accidents' in. Honderden filmpjes krijg je dan, van karretjes die omkantelen, andere golfers overrijden, ongecontroleerd van hellingen denderen, tegen bomen te pletter knallen, enzovoort. Onstabiele, gevaarlijke ondingen zijn het, op de koop toe bestuurd door mensen die er geen verstand van hebben.
GUIDO: Waar ziet u nog meer problemen? De golfschoenen?
Dr. Jos:Daar staan spikes onder hé, dat is om miserie vragen. Als zo'n ouwe uitglijdt bij het putten en met zijn spikes het vel van je been raspt, je zal nogal kajieten. Bovendien geven die schoenen, zeker als ze worden verhuurd, aanleiding tot allerhande allergieën. Hetzelfde geldt voor golfhandschoenen.
GUIDO: En dan had u ook nog iets tegen de court, het eigenlijke golfterrein.
Dr. Jos:(knikt) Inderdaad. De mensen denken: golfen, hoe gezond, heel de tijd in de buitenlucht. (grinnikt) Niets van. Het doorsnee golfterrein is al even natuurlijk als de Brusselse Ring tijdens de ochtendspits. Denk je dat dat terrein vanzelf zo mooi groen blijft, zonder een sprietje onkruid? Je wil niet weten hoeveel kilo's fungicide, pesticide en herbicide daarop worden gestort. Als er toch nog iets natuurlijks overblijft, dan is het ongedierte. Waarom is in België de ziekte van Lyme in opmars, een syndroom dat vroeger sporadisch voorkwam bij Ardense boeren en jagers? Door de Limburgse golfers! Tegenwoordig heb je meer kans om gebeten te worden door een teek die drager is van Lyme op een Limburgs golfterrein dan in een Ardens bos. Waarom? Omdat Limburg vol herten loopt, en waar herten zijn, zijn teken. Ze zouden het beter Lymeburg noemen, godverdomme! En er zijn nog meer parasitaire ziekten die frequenter zijn bij golfers dan bij normale mensen: ehrlichiose, histoplasmose... Ja, dat kom ervan als je niet op de paadjes blijft.
GUIDO: Kortom, weg met de golfsport?
Dr. Jos:Als medicus kan ik daar alleen maar 'ja' op antwoorden. Ik ben bijgevolg ook radicaal tegen de democratisering van die sport. (komt op dreef) Weet je wat? Ik zou nog liever hebben dat achter mijn huis een kamp Romazigeuners neerstrijkt dan dat ze er een golfcourt aanleggen vol dikbuikige ouwe venten van de Rotary die om de haverklap een golfbal door mijn keukenraam meppen.
GUIDO: Service above self!
 
(RVC)


Dr. Jos over orale seks Dr. Jos over orale seks
28/04/2012

Dr. Jos is niet vies van een vroeg lenteterrasje, ook al is het er eigenlijk nog iets te frisjes voor. "Zeker sinds zoveel cafés terrasverwarming hebben geïnstalleerd voor hun rokende klanten," voegt hij eraan toe terwijl hij zijn sjaal losknoopt en tevreden naar de schuimende trappist kijkt die de ober zonet voor zijn neus heeft neergezet. "Al had ik er wel niet op gerekend om dergelijke viezigheid te moeten aanschouwen." De arts wijst met een zuur gezicht naar een passioneel tongzoenend



Veilig shoppen met Dr. Jos Veilig shoppen met Dr. Jos
04/03/2012


De schrik slaat ons om het hart als Dr. Jos de voordeur opentrekt. De arts heeft een diepbruin kleurtje, midden in de winter. Dat kan twee dingen betekenen: ofwel is hij gaan skiën, ofwel heeft zijn lever het begeven na al die jaren van dagelijkse trappist. Eerlijk gezegd weten we niet goed welke van de twee calamiteiten we de ergste zouden vinden.

"Koopverslaving is een erkend medisch syndroom."

"Jong



De vele risico's van de paardensport De vele risico's van de paardensport
06/01/2012


"Ik ga je eens de foto's tonen van de gruwelijkste dag van mijn leven." Dr. Jos koppelt een harde schijf aan zijn flatscreen en bladert via de afstandsbediening in de mapjes. "Dertig augustus 2011 was het. Toen moest ik van mijn vrouw per se meegaan naar Waregem Koerse." Op het scherm verschijnen foto's van zonnebankbruine dames met weelderige hoeden op het hoofd en dure juwelen rond de hals. "Chichiwijven dat daar op de tribune zaten, niet te doen. En dat was dan nog niet eens het er



Dr. Jos: "De tijd is rijp voor 'topless reanimatie'." Dr. Jos: "De tijd is rijp voor 'topless reanimatie'."
27/11/2011
"Hola, dokter! Wat gebeurt daar?" Ik zit met Dr. Jos op een mild herfstterrasje wanneer aan de overkant van de straat een iets oudere jogger plat op zijn buik valt. De arts haalt zijn schouders op en nipt rustig van zijn trappist. Omstaanders komen toegestroomd bij het slachtoffer, maar Dr. Jos is niet onder de indruk. Ik twijfel even of ik niet moet ingrijpen, want tenslotte heb ik ooit zelf een EHBO-cursus gevolgd, maar dan zie ik tot mijn opluchting dat de jogger rechtkrabbelt, ondersteund door twee sterke kerels. Meer dan een paar geschaafde knieën lijkt er niet aan de hand.




"Die dwazerik is vast over zijn eigen lompe poten gestruikeld," zegt Dr. Jos. "Moet ik daar compassie mee hebben?" Hij speelt onverstoorbaar met een bierkaartje. "De maatschappelijke trend dicteert dat we geen medelijden moeten hebben met rokers, dikzakken enzovoort, want die zouden hun gezondheidsproblemen zelf gezocht hebben. Wel, dat geldt dan mijns inziens ook voor joggers."

GUIDO: <



DR. JOS: Food porn & porn food DR. JOS: Food porn & porn food
07/10/2011
Dr. Jos is opgetogen over het rookverbod in de horeca. "Nu kunnen we tenminste in om het even welk café gaan zitten om ons interview te doen," zegt hij terwijl hij zijn laptop openklapt en de rondborstige opdienster met een handgebaar om twee blonde trappisten verzoekt. De arts kijkt geërgerd naar het televisietoestel boven de toog. "Al ga ik wel vragen om die tv uit te zetten, want straks begint SOS Piet, en dan smaakt mijn trappist niet meer."


Dr. Jos: "Champagne smaakt beter uit een glas dan uit een vrouwennavel, punt andere lijn."

Dr. Jos wil het vandaag met ons hebben over food porn en de collectieve verzadiging die zich van ons meester maakt door de overdaad aan kookprogramma's op tv, en de gevolgen daarvan voor de volksgezondheid. Of tenminste: dat beweert de dokter, want op zijn computerscherm zie ik heel andere dingen verschijnen.


Oorlog aan de teenslipper Oorlog aan de teenslipper
16/06/2011

Dr. Jos en ikzelf maken er een erezaak van om elk jaar opnieuw ons zomerinterview te plegen op een terrasje. Soms is dat een behoorlijk frisse bedoening, maar in de zonnigste lente van de eeuw zouden we wel gek moeten zijn om binnen te gaan zitten. De ober laat twee gekoelde trappisten aanrukken, we zakken genoegzaam onderuit en we genieten van een eindeloze parade van kortgerokte studentes.

"Valt je niets op bij al dat jong vrouwvolk?" vraagt de arts terwijl hij van zijn trappist nipt. Ik observeer aandachtig en opper: "Dat hun benen nog een beetje witjes zien, zo bij het begin van de lente?" De dokter schudt zijn hoofd en veegt het schuim uit zijn snor. "Nee, dat één op de twee meisjes tegenwoordig van die ellendige teensletsen draagt."

GUIDO: Hebt u daar esthetische bezwaren tegen, dokter?


"Onthou dit: meisjes met acne hebben meer goesting" "Onthou dit: meisjes met acne hebben meer goesting"
02/05/2011
"Ha, gaan jullie weer zo'n boys-girlsnummer uitbrengen?" Dr. Jos veinst interesse in onze redactionele strategieën terwijl hij zijn keldertrapje afdaalt, op zoek naar twee bestofte trappisten. "Dan is acne een uitermate geschikt onderwerp," klinkt zijn stem vanuit het keldergat. "Zowel jongens als meisjes hebben er last van, en toch zijn jeugdpuistjes de reden nummer één waarom jonge gasten moeilijk aan een lief geraken."
We installeren ons in de riante lederen fauteuil in de woonkamer van de dokter. Hij heeft voor de gelegenheid een nummer van Joepie uit de wachtkamer gehaald en begint het vluchtig te doorbladeren. "Een vod van een boekske," mompelt hij. "Zou die blonde poedel uit Idool daar nu echt trots op zijn? Justin Bieber mijn kloten. Momentje, ik ben bijna zeker dat ik binnen de tien seconden.. aha, voilà!" Dr. Jos legt zijn vinger triomfantelijk op een advertentie voor een middel tegen acne.



Backpacken met Dr. Jos Backpacken met Dr. Jos
09/04/2011
"Moeder de vrouw wil dat ik nu al de zomervakantie vastleg," mort Dr. Jos terwijl hij op het toetsenbord van zijn laptop hamert. "Ik haat reizen en vakantie. Ik zal me er eens rap vanaf maken zie. Een of ander hotel op maximum drie uur rijden van hier, all-in, en een bak trappist in de koffer van mijn auto. Klaar. Iedereen content." Hij tuurt over de rand van zijn brilglazen naar het scherm en klikt met de muis. "Ergens aan de Rijn misschien? Moffen tappen ook geen slecht bier, schijnt het."

"Tentsletjes ben ik nog niet tegengekomen. Ongedierte daarentegen!"


Genoeg gemor van de arts met één voet in zijn midlifecrisis. Jonge mensen, die trekken erop uit, met de wereld aan hun voeten. Een vliegticket naar een al dan niet verre bestemming, een rugzak met het hoogstnoodzakelijke en een tentje dat je in vijf minuten opzet, meer is er toch niet nodig voor een heerlijke backpackvakantie?



“Autorijden is gevaarlijk, ook zonder ongevallen” “Autorijden is gevaarlijk, ook zonder ongevallen”
16/01/2011
Dr. Jos staat te glimmen van trots naast de al even blinkende nieuwe auto in zijn garage, een crèmekleurige Bentley Continental. "En kijk, ik heb 'm laten pimpen," meldt de arts. Hij trekt het achterportier open en toont de geluidsdichte wand van plexiglas die de passagiersruimte afscheidt van de voorste stoelen. "Nu kan de kleine Jean-Marie achteraan zoveel lawaai maken als hij wil, zonder dat ik er last van heb!" De dokter slaat het portier hard dicht en schuddebuikt van het lachen.

DR. JOS: "Jongeren zijn gevoeliger voor vermoeidheid achter het stuur dan ouderen."


Even later zitten we in de gloednieuwe wagen. De motor is nauwelijks hoorbaar en door de perfecte vering lijkt het alsof we over een biljartlaken rijden. De dokter draait de E40 op, nestelt zich op het middenvak en schakelt de cruise control in op 90 kilometer per uur.

Dr. Jos:


"Stop de democratisering van de golfsport" "Stop de democratisering van de golfsport"
14/11/2010
Dr. Jos zwaait heftig met een op duur papier gedrukte uitnodiging. "Hier zie, vandaag toegekomen. Een uitnodiging voor een medisch congres in Miami. Ja, ik zal daar een beetje naartoe gaan. Hongerige alligators in elke achtertuin, tien miljard muggen en om de vijf dagen een hurricane." Hij wijst met zijn vinger een regeltje tekst aan. "En kijk hier: 'Free golf for attendants'. Ze gaan nog golfen ook! De gevaarlijkste sport ter wereld! Nu ga ik zeker niet." De arts scheurt de uitnodiging in twee en keilt ze resoluut in de prullenmand naast zijn bureau.

DR. JOS: "Ik zie nog liever een kamp Romazigeuners achter mijn huis dan een golfterrein."


Golf, de gevaarlijkste sport ter wereld? Hebben we het hier wel over dezelfde sport? Golf, da's toch dat onschuldig tijdverdrijf voor rijke gepensioneerden die hun lange, lege dagen doorbrengen met balletjes in gaatjes meppen?

Dr. Jos:Onschuldig tijdverdrijf?! Je bent



30/10/2010 - DR. JOS over het zout der aarde
27/08/2010 - DR. JOS: fruit eten is niet ongevaarlijk
24/05/2010 - Snelcursus 'menstruatie overleven' met Dr. Jos
27/03/2010 - Wetenschappelijk verantwoord kotsen met Dr. Jos
12/12/2009 - Mexicaanse griep: de aliens zijn onder ons!
28/11/2009 - DR. JOS: Ontbijten is voor sissies
25/10/2009 - Bloed geven met Dr. Jos
05/07/2009 - Dr. Jos op de fles
20/05/2009 - Dr. Jos draagt zorg voor je borsten
06/05/2009 - Dr. Jos gaat monokini

Meer artikels: (nog 64 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket