Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Film, DVD & Muziek   Multimedia & Games   Strips   Reizen   Lifestyle & Mode   Liefde & Erotiek   Roddels & Gadgets   Sport   Mobiel   Uitgaan   Dr. Jos
  Ontspanning >> Reizen >> 3x origineel in FRANKRIJK
3x origineel in FRANKRIJK
Share/Save/Bookmark
3x origineel in FRANKRIJK


Gepost: 1/07/2011
Categorie: Reizen


Frankrijk blijft voor veel Belgen het vakantieland nummer één. Terecht, want Frankrijk is een toeristische Tuin van Eden met zoveel afwisseling dat iedereen er wel iets naar z'n gading vindt. Over Parijs, de Azurenkust en de Provence vind je massa's informatie bij je lokale reisagent. Wij pikten drie originelere Franse bestemmingen uit het aanbod: eentje heel dichtbij, eentje iets verderop en een derde waar je een hele dag voor in de wagen moet zitten. Maak je keuze!

 


DICHTBIJ

Nausicaa viert twintigste verjaardag
 
Boulogne-sur-mer is een aardig havenstadje op een boogscheut van België. De bezienswaardigheden van de stad zelf heb je in een paar uur wel gezien, maar in Boulogne ligt ook Nausicaa, vlak naast het strand in de haven. Nausicaa noemt zichzelf 'Centre National de la Mer', is een van de grootste publieke aquariums van Europa en mocht al meer dan twaalf miljoen bezoekers ontvangen. Nausicaa werd geopend in mei 1991 en viert dit jaar dus zijn twintigste verjaardag. Voor deze gelegenheid werd de tentoonstelling 'Eilandverhalen' klaargestoomd, in samenwerking met het aquarium van Montpellier en AOSIS, de Alliantie van Kleine Eilandstaten. Op de tentoonstelling kom je oog in oog te staan met zeldzame oceaanbewoners als de reuzeninktvis, de zeedraak en de bakerhaai. Over haaien gesproken: uiteraard heeft Nausicaa ook een haaientunnel in een waarlijk gigantisch bassin. Andere attractiepolen zijn de Californische zeeleeuwen en de Kaapse pinguïns. En verder natuurlijk massa's vissen in alle mogelijke vormen en kleuren.
 
Als je toch naar Nausicaa gaat, kan je van de gelegenheid gebruikmaken om de Opaalkust te bezoeken, de fraaie kustlijn tussen Boulogne en Calais. De topattracties zijn Les 2 Caps: twee kliffen die oprijzen boven het smalste deel van het Kanaal. Cap Blanc Nez is de hoogste: de 133 meter hoge krijtrotsen zijn geologisch identiek aan de White Cliffs of Dover, een goeie 30 km aan de overkant. Bij helder weer kan je Engeland zelfs zien liggen. Cap Gris Nez, een kilometer of tien zuidwaarts, is net iets minder de moeite waard. Vlak bij Cap Gris Nez is een grote bunker omgebouwd tot legermuseum. Wie nog meer oorlogsverhalen wil, kan in Ambleteuse het Museum 39-45 bezoeken. Verder landinwaarts, in Mimoyecques en Eperlecques, liggen bovendien oude lanceerbasissen van V2- en V3-raketten, gebruikt voor de Blitz op Londen.
 
Praktisch
 
Nausicaa ligt verrassend dichtbij. Vanuit Brussel kan je in één ruk naar Boulogne rijden over de E40 (die aan de grens de A16 wordt). Je bent er in een goeie twee uur. Je kan ook met de trein gaan, mits een overstap in Lille Flandres.
 
www.nausicaa.fr
 
 
IETS VERDER
Gallische pret in Parc Asterix
 
Een dertigtal kilometer ten noorden van Parijs vind je een pretentieloos pretpark dat een zeer leuk alternatief biedt voor het duurdere en meestal ook veel drukkere Disneyland. De naam zegt het zelf al: Parc Asterix is opgebouwd rond de beroemde stripheld van Uderzo en Goscinny. Fans van spectaculaire thrills zijn al sinds 1997 niet weg te slaan uit Parc Astérix, want toen werd daar de Tonnerre de Zeus geopend, de beste houten rollercoaster van Europa. Het is waarlijk een monster. Van op de 30 meter hoge Olympusberg duik je recht de dieperik in, het startschot van een duivelse, donderse rit over bergen en dalen. Heel snel, heel daverend en uiterst dolle pret: de Tonnerre de Zeus is 90 seconden rollercoaster heaven. Nog meer rollercoasterfun valt te beleven op de Goudurix, de enige Europese roetsjbaan die zeven keer overkop gaat. Zorg wel dat je je hoofd stevig naar achteren in de kussens drukt, anders voelt het alsof je een paar rake klappen tegen je muil krijgt. Zachtaardiger, maar toch ook hoog en groot is La Trace du Hourra, een bobsleebaan die je bijzonder smooth door de bochten laat glijden tegen 60 kilometer per uur. Wie nat wil worden, heeft de keuze tussen vier waterattracties, waarvan het Oxygénarium veruit de plezantste is: in een grote ronde opblaasboot zwier je supersnel bijna verticaal door de natte curven van een duizelingwekkende waterglijbaan. En nu we het toch over water hebben: mis ook de knappe dolfijnenshow niet. Van op de tribunes heb je een fraai overzicht over het hele park.
 
De meest recente attractie van Parc Asterix heet Le Defi de César, een belevenis van het inmiddels bekende type 'madhouse' (zie ook het Houdini-huis in Bellewaerde en Villa Volta in de Efteling), heel knap in Asterix-thematiek uitgewerkt, goed voor in totaal twintig minuten plezier. Dit jaar is er niet echt een nieuwe attractie, al zal aan de centrale vijver tijdens de zomermaanden voor het eerst een strand worden aangelegd. Er wordt momenteel gebouwd aan een nieuwe rollercoaster, maar die is zeker nog niet voor dit seizoen.
 
Praktisch
 
Parc Asterix heeft zijn eigen afrit op de A1 autosnelweg tussen Lille en Parijs, tussen afritten 7 en 8. Treinreizigers kunnen in het station Charles De Gaulle Luchthaven een shuttlebus naar het park nemen. In het hoogseizoen zijn er ook shuttles vanaf het Louvre of de Eiffeltoren, voor wie een bezoek aan Parijs wil combineren met Parc Asterix. Ook aardig: logeren in Hôtel des Trois Hiboux, een sfeervol houten driesterrenhotel in een rustig berkenbos net buiten het park.
 
www.parcasterix.fr
 
 
VER
La Grange du Suc
 
Een achttal jaar geleden was een koppel uit het Gentse op reis in het departement Lot, in de regio Midi-Pyrénées in het zuiden van Frankrijk. In een dunbevolkte, ongerepte streek, vlak bij het ingeslapen dorpje Terrou, zagen ze dat op een kleine heuvel een vervallen schuur te koop stond voor een prikje. Ze gingen ervoor en verbouwden de schuur liefdevol tot La Grange du Suc, een magnifieke vakantiewoning waar je met een groep tot 18 personen kunt logeren. Ideaal voor een studentenclub dus? We vroegen het aan eigenaar Bregt. Hij verzekerde ons dat studentenverenigingen meer dan welkom zijn, maar hij raadt hen wel aan te boeken buiten het hoogseizoen, wanneer de huurprijs voor de Grange maar een fractie bedraagt van het zomertarief. De Grange heeft twee terrassen, een tuin, een zwembad en een hot tub naast een kabbelend beekje.
 
De streek rond Terrou leent zich uitstekend tot wandelen en mountainbiken. Liefhebbers van bezienswaardigheden vinden binnen een straal van een vijftigtal kilometer onder meer het bedevaartsoord Rocamadour, als een arendsnest boven op een steile klif gelegen. Pelgrims, vaak op weg naar Santiago de Compostela, beklimmen Rocamadour om twee redenen. Enerzijds werd hier in de middeleeuwen in de rotsen het intacte lichaam van een kluizenaar gevonden, die prompt heilig werd verklaard. Bovendien wordt in het klooster een mysterieus beeldje van een Zwarte Madonna aanbeden. Zelfs als je dat allemaal maar katholieke hocus-pocus vindt, is een bezoek aan Rocamadour bepaald spectaculair, met pittoreske middeleeuwse architectuur tegen de rotsen en boven op de burcht schitterende vergezichten over de streek.
 
Wie liever een echt stadje bezoekt, zal vast bezwijken voor de charme van Figéac, waar het middeleeuwse centrum zo goed als intact bewaard is gebleven. Als je de wegwijzers met sleutels erop volgt, kom je langs alle mooie hoekjes. Figéac is tevens de geboorteplaats van Jean-François Champollion, de egyptoloog die de hiërogliefen op de Steen van Rosetta ontcijferde. De Steen zelf staat in het British Museum in Londen, maar op de Place des Écritures is een grote reproductie uitgehouwen. Champollion heeft in Figéac trouwens zijn eigen museum gekregen, met als thema 'Les Écritures du Monde'.
 
Tot slot nog dit: verlaat de Lot niet zonder van de goddelijke streekspecialiteiten geproefd te hebben: foie gras, geitenkaas, eend en de pittige vin de Cahors.
 
Praktisch
 
La Grange du Suc ligt een paar kilometer buiten het dorpje Terrou in de Lot. Je kan het eigenlijk niet bereiken met het openbaar vervoer. Met de auto is het ongeveer negen uur rijden. Gebruik de gps! Figéac is wel bereikbaar met de trein, met een overstap in Parijs.
 
www.lesuc.be
 
 
 
 
(HDP)


De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, 5de halte: SINT-NIKLAAS De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, 5de halte: SINT-NIKLAAS
27/04/2012

Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht, hebben de zeeluch



Je ogen uitkijken in ROTTERDAM Je ogen uitkijken in ROTTERDAM
25/04/2012

Als je na een bezoek aan Amsterdam had verwacht dat alle grote steden in Nederland bestaan uit een schilderachtige grachtengordel vol historische pakhuizen, rijzige kerktorens en statige stadspaleizen, dan staat je in Rotterdam een verrassing van formaat te wachten. De tweede stad van Nederland oogt radicaal modern, is een feest voor liefhebbers van strakke architectuur en heeft meer dan genoeg bezienswaardigheden te bieden voor een origineel weekendje dichtbij.



De wilde pracht van ZUID-CHILI De wilde pracht van ZUID-CHILI
12/04/2012


Misschien ken je Chili alleen van de goedkope wijn, maar dit langgerekte land aan de westkust van Zuid-Amerika heeft veel meer te bieden dan zonnige valleien vol groene druivenranken. GUIDO neemt je mee op een reis naar Zuid-Chili, een wild oord vol rokende vulkanen, uitgestrekte wouden, eindeloze fjorden en azuurblauwe gletsjers.

Beklim een rokende vulkaan

We beginnen onze expeditie in Pucón, een volledig uit hout



De Studentenronde van Vlaanderen II, 4de halte: BRUGGE De Studentenronde van Vlaanderen II, 4de halte: BRUGGE
23/03/2012


Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht, hebben de zeelu



Goedkoop en comfortabel het vliegtuig op Goedkoop en comfortabel het vliegtuig op
03/03/2012
Voor wie een snelle citytrip in een lang weekend wil persen, een zonovergoten tropisch strand wil gaan opzoeken of een exotisch avontuur wil beleven aan de andere kant van de wereld, is het vliegtuig nog altijd de snelste oplossing. Wij geven je wat tips mee om je vlucht zo snel, goedkoop en comfortabel mogelijk te laten verlopen.

Tien tips voor een goedkope vlucht

1) Boek vroeg. Nogal wat maatschappijen geven korting aan wie lang op voorhand boekt.

2) Boek laat. Naast de vroegboekers worden ook de toeristen beloond die last minute de nog vrije plaatsjes willen invullen.

3) Koop een pakket. Een combinatie vlucht + hotel + auto is bijna steed



De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, halte 3: OOSTENDE De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II, halte 3: OOSTENDE
24/01/2012


Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, hebben Aalst bezocht,



5x GRATIS in LONDEN 5x GRATIS in LONDEN
07/12/2011

Londen is niet echt een goedkope bestemming als je op zoek bent naar een fijne citytrip. Maar die stad is zo verdomd cool, dus je boekt toch maar dat veel te dure Eurostarticket en trekt een ongehoord hoog pondenbudget uit voor een piepkleine hotelkamer in een gore stationsbuurt. Toch is het mogelijk om van Londen te genieten zonder failliet te gaan. Sterker nog: veel van het moois dat Londen te bieden heeft, is gewoon gratis. GUIDO selecteert vijf gratis Londen-toppers.




 NANTES, cultuur- en studentenstad in het westen van Frankrijk NANTES, cultuur- en studentenstad in het westen van Frankrijk
04/12/2011
Voor het eerst sinds het failliet van Sabena in 2001 is er opnieuw een rechtstreekse vliegverbinding tussen de luchthaven van Zaventem en het Franse Nantes. Die wordt uitgevoerd door Air France en was voor ons een gedroomde gelegenheid om nader kennis te maken met deze bruisende cultuur- en studentenstad aan de Loire.


Nantes is een metropool in het westen van Frankrijk, gelegen aan een eiland in de Loire, vlak onder Bretagne. Hoewel ze niet echt aan de Atlantische kust ligt, is Nantes vanouds een belangrijke havenstad geweest, waar tot in de jaren tachtig van de vorige eeuw grote scheepswerven actief waren. Die industrie is verdwenen en sindsdien heeft Nantes zichzelf heruitgevonden. Vandaag is het een moderne, aangename en jonge cultuurstad waar 50.000 studenten de universiteiten en hogescholen bevolken.<



De Studentenronde van Vlaanderen II - 2de halte: AALST De Studentenronde van Vlaanderen II - 2de halte: AALST
25/11/2011
Ja, natúúrlijk is je eigen studentenstad de beste van het land, maar GUIDO kijkt verder dan je neus lang is. Vorig jaar deden we een wilde ronde langs de grote studentensteden. Dit academiejaar volgen we Parcours II, langs de kleinere steden. Haal een Go-Pass, tank je auto vol, pomp je fietsbanden op en strik de veters van je wandelschoenen, want deze keer gaan we op zoek naar verborgen parels aan de studentenkroon. We zijn vertrokken in Lier, houden vandaag halt in Aalst, reizen nadien door naar Oostende en Brugge, en via Sint-Niklaas arriveren we ten slotte in Mechelen.

Oilsjt, ajoin, en bier mè schoim! Geen stad in Vlaanderen heeft een grotere boemelreputatie dan Aalst, en dat komt natuurlijk in de eerste plaats door het onstuimige carnaval. Dat barst pas los op 19 februari 2012, maar de drankadem van de Voil Jeanetten hangt heel het jaar boven de stad. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat er in deze compacte, maar fijne studentenstad niets anders te beleven valt dan liters bier zuipen en in afgedankte vrouwenkleren over de straten en pleinen dw



Road Trip! Road Trip!
05/11/2011
Geen geld voor een vliegticket, vliegangst of gewoon geen zin om op de luchthaven die vermoeiende veiligheids- en andere controles te ondergaan alsof je een vers gerekruteerde terrorist bent? Er is altijd nog de wagen. Prop 'm vol bagage en vrienden en hit the road!

Hoe ver raak ik op 1 dag?

Laten we eerlijk zijn: meer dan 10 uur rijden op één dag is gekkenwerk. Maar waar raak je in 10 uur vanuit Brussel met de wagen? Uiteraard zijn dit afgeronde reistijden in een ideale wereld met lege autosnelwegen, zonder files of rustpauzes.



16/10/2011 - Hoe kan je goedkoop op reis?
08/10/2011 - Op avontuur langs China's mooiste rivier YANGSHUO
03/10/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen: Parcours II - Eerste halte: LIER
17/09/2011 - Etiquette in het buitenland
02/08/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen - Laatste halte: GENT
17/07/2011 - Startschot grootste liftwedstrijd voor jongeren wereldwijd
01/07/2011 - 3x origineel in FRANKRIJK
02/06/2011 - 10 must-do's in BALI
29/05/2011 - De Studentenronde van Vlaanderen - 5de halte: KORTRIJK
03/04/2011 - KENIA: 's Werelds meest spectaculaire safaribestemming

Meer artikels: (nog 140 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer



hendrix zegt:
04/08/2011 - 04:27:25

Zeer handige tips. Speciale aandacht voor 'minder' toeristische plekjes in Frankrijk zijn altijd meer dan welkom. Meer van dat!

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket