|
|
|
|
Gepost: 29/11/2011
Categorie: Studies
Er zijn ergere dingen in het leven dan wakker worden naast twee paar naakte borsten in een wildvreemd bed. Bijvoorbeeld wakker worden in datzelfde wildvreemde bed met datzelfde mooie gezelschap, er je niets meer van kunnen herinneren en bij het stiekem toetrekken van de deur realiseren dat je portefeuille nog binnen ligt. Om vervolgens met een gigantische kater toe te komen op kot, Facebook op te starten en weer verschillende compromitterende foto’s en filmpjes te mogen aanschouwen. Het hele tafereel had zich vorige week niet afgespeeld indien ik mijn geliefde vriend Ethanol nooit had leren kennen. Misschien werd het dringend tijd om een oplossing te zoeken? Mijn trouwe vriend eeuwig vaarwel zeggen was geen optie en dus pakte ik de kern van het probleem aan. Stap één werd het achterhalen van de precieze oorzaak van de black-outs. Er zat niets anders op dan proefondervindelijk elke sterke drank kennis te laten maken met mijn maag én hersenen om tot de conclusie te komen dat wodka de boosdoener was. Elke fles wodka op kot, van nachtwinkel shizzle tot Grey Goose, werd onverbiddelijk aan de deur gezet. De volgende stap was die ochtendlijke olifant in mijn hersenpan te temmen. De tips van vrienden waren talrijk. Liters water of sportdrank drinken voor het slapengaan, antikaterpillen slikken, een fondke van de vettigste frieten leggen of eenvoudigweg tijdens de avond meermaals te vomeren. De amicale tips werden aan een kritische maag voorgesteld en de meeste geslaagde remedie was de combo frieten en water. Last but not least, besloot ik mijn portefeuille gewoon op kot te laten en wat euro’s los in de broek te steken. Goede inzet wordt beloond en zo kon ik op het einde van de week profiteren van een nieuw soort avond. Nog steeds dezelfde wilde verhalen en mooie vrouwen maar deze keer zonder kater of black-out en mét portefeuille.
|
|
|
GUIDO's student-bloggers in het buitenland
20/05/2012
Erasmus of een buitenlandse stage staat niet alleen mooi op je cv, je maakt er ook onvergetelijke ervaringen mee. Om het thuisfront gerust te stellen en niet alle kennissen apart te moeten mailen, sturen studenten in het buitenland nu en dan een blogbericht de wijde internetwereld in. Wat daar allemaal instaat? Ook wij krullen onze neus van nieuwsgierigheid! GUIDO ving een digitale postduif, liet het beest alle zinnen ophoesten en publiceert ze in deze rubriek.
|
|
|
Een kijk op de Brusselse campus: uitstel zonder afstel
16/05/2012
“Zie ons hier nu zitten.” Hij kwam naast mij zitten. Ik keek hem vragend aan. “Awel ja, ik moet nog mijn opnames maken voor mijn cultuurprogramma, ik heb volgende week twee examens op één dag, ik moet mijn podcast nog afwerken, ik…” De angst in zijn stem nam toe terwijl de opsomming vorderde. “Ik ben gisteren van terras naar café naar terras verhuisd. En nu, nu zitten we hier weer. Alsof ik niets beters te doen heb.” Ik kon het hem moeilijk kwalijk nemen.
|
|
|
Dagboek van een Leuvense student: String, roze en verloren
15/05/2012
Het was weer even geleden dat ik mijn vuile schoenen aantrok en met het groene boekje in de hand, luidkeels cantusliederen bulderde. Met de alom gehate examenperiode voor de boeg, werd het dan ook dringend tijd om nog eens te genieten van een avond vol bier en plezier. De kater de volgende dag overtrof echter alles. Niet alleen waren er in mijn hersenkamer tientallen bavianen op hol geslagen en was mijn kot een ware vuilnisbelt, ook mijn voet zag er behoorlijk lelijk uit. Mijn herinneringen l
|
|
|
Een kijk op de Brusselse campus: Normal is overrated
10/05/2012
“Ik zie stripverhalenfamilietaferelen voor mij als ik uw verhalen zo lees.”
Vorige zomer zat ik aan tafel bij mijn grootouders. Mosselfeest. Ik kijk graag mensen, dus op zich vond ik het niet zo erg dat -iedereen druk in gesprek- mijn gesprekspartner onbestaande was. Pas dan viel me op hoe verschillend iedereen is. Althans, ik dacht dat ik dat toen pas besefte. Het echte besef kwam er pas later, toen ik vertelde over die familiefeesten en
|
|
|
Dagboek van een Leuvense student: Erotische hulmiddelen en verkiezingen
09/05/2012
Een studentenvereniging leiden is deugddoend werk maar niemand houdt het twee jaren vol. Een nieuwe preses met bijpassende ploeg staat te springen om deze rol over te nemen. Elke faculteit heeft er maar één per academiejaar en ook voor onze faculteit was het vorige week zover. Geef een student een gratis pint en ze vinden je wel tof. Geef ze een gratis vat en ze worden spontaan je beste vriend. Geef ze echter gratis bier, voedsel en amusement en dan zien ze je liever dan hun
|
|
|
Kijk op de Brusselse campus: Komen happen
04/05/2012
We zien elkaar niet meer. Het is al een tijdje geleden en af en toe komen we elkaar tegen op straat, in de winkel en héél soms zelfs eens in het café. Toevallig. Iedereen is met vanalles bezig, maar niemand weet met wat precies.
Deze week was het zover. In oktober deden we al eens ‘van komen eten’. Iemand maakte fishstickbroodjes met selfmade tartaarsaus. Er was wijn en sfeer en alles was heel leuk. We maakten de deal dat we om de zoveel tijd bi
|
|
|
Vlaamse Erasmusstudenten stijgen in aantal
24/04/2012
Een op de acht Vlaamse studenten vindt al zijn weg naar het buitenland voor zijn of haar studies,maar de overheid zou dat aantal graag zien groeien. Vast staat dat het Erasmusprogramma steeds populairder wordt.
Het Europese uitwisselingsprogramma werd 25 jaar geleden opgestart en bezorgde sindsdien al 3 miljoen studenten een onvergetelijke ervaring in 33 landen. Voor Vlaanderen zijn dat dit jaar 2.305 hogeschoolstudenten en 2.040 universiteitsstudenten. Europa en
|
|
|
Een kijk op de Brusselse campus: Solo Stress
20/04/2012
Mijn paasvakantie is al enkele jaren geen paasvakantie meer. Elk jaar opnieuw is het spannend, twee dagen nà de paasvakantie. Je moet iets maken, iets met geluid, maar wat maakt niet uit. Het mag alles zijn en iedereen luistert. Procrastinatie ten top was het de traditie om daar in de eerste week van de paasvakantie pas aan te beginnen, om de dag voor het af moest nachtje door te doen en rechtstreeks naar de beluistering te trekken.
Solo w
|
|
|
Dagboek van een Leuvense student: Spaanse schoonheid
18/04/2012
Voor een verstandige student betekent de paasvakantie meer dan enkel zoet en lekkers van de paashaas. Elke cursus verdient een aandachtige kijk, gepaard gaande met het nodige fluoresceren en memoriseren. Het duurde echter niet zo lang of de heimwee naar plezier stak de kop op. Last minute ruilde ik de muffe geur van syllabi voor de stralende Spaanse zon. Diep verscholen in de hoofdstad had ik nog een vriend zitten die hunkerde naar wat Belgisch gezelschap alvorens terug te keren van zi
|
|
|
Dagboek van een Leuvense student: Spring eens wat meer binnen!
04/04/2012
Omdat ik wegens ziekte afgelopen week, gekluisterd aan mijn bed, in sociaal isolement verkeerde, laat ik deze week eens iemand anders aan het woord. Jacky, het woord is aan u.
De anonieme schrijver van dit dagboek, laten we hem Donald noemen, is een van mijn beste vrienden. Ik ontmoette hem bij het begin van het academiejaar als eerstejaars op een van de eerste feestjes op de Oude Markt. Plots viel het woord verjaardag en wat bleek? We ve
|
|
|
Meer artikels: (nog 111 artikels in deze categorie)
|
|
|
|