Image
26/11/2003

Finding Nemo

De laaiend enthousiaste reacties op het Filmfestival Gent waren terecht: de onderzeese Disneykomedie Finding Nemo is de absolute perfectie. Nog grappiger dan Toy Story, nog baanbrekender dan Monsters Inc; de digitale droomfabriek van Pixar is een mirakel.
De avonturen van een vis die in de oceaan op zoek gaat naar zijn door duikers meegenomen zoontje zijn niet alleen adembenemend knap in beeld gebracht, maar er zit bovendien geweldig veel pit in zowel het verhaal als de personages. Het duurt geen drie seconden voor je volledig en onvoorwaardelijk opgaat in de sprankelende onderwaterwereld die de computerwizards bij Pixar hebben gecreëerd. Enerzijds is het realisme van hun onderwaterdecors verbluffend, maar ze slagen er bovendien in de vissen en andere onderwaterdieren (en het zijn er nogal wat) allemaal een eigen karakter te geven, met ruimte voor emoties en vooral heel veel pure lol. We hebben ons de tranen gelachen met het trio vegetarische haaien, de "mine?"-meeuwen, de groovy zeeschildpadden, het licht dementerende blauwvisje dat walvistaal probeert te spreken en nog tientallen andere slapstickfratsen. Qua puur Hollywood-entertainment kan je gewoon niets beters verlangen dan deze superieure mix van talent, inspiratie en technisch meesterschap. Finding Nemo zit zo barstensvol schitterende scènes dat je gerust twee keer kan gaan kijken: een keertje in het Engels en een keertje in het Vlaams, waar onder meer Guy Mortier, Marc Uytterhoeven en Rob Vanoudenhoven de stemmen inspreken.

(JC)

Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84