Image
05/11/2003

Spun

De Zweed Jonas Akerlund is de regisseur van 'Smack my bitch up' van The Prodigy, wat ons betreft de beste videoclip aller tijden. Dat gegeven alleen al zou genoeg moeten zijn om je uit je kot te jagen richting cinema, waar Akerlund eigenlijk net hetzelfde doet met zijn langspeelfilmdebuut Spun, maar dan 101 minuten lang.
Akerlund heeft veel schoon volk rond zich verzameld voor dit hyperkinetisch portret van een stel speedjunkies in Los Angeles. Mickey Rourke, John Leguizamo en Brittany Murphy, ze zijn allemaal spot on gecast als respectievelijk de mysterieuze drugfabricant The Cook, de nerveuze dealer Spider Mike en het white trash speedhoertje Nikki. Voor de soundtrack tekende Billy Corgan (die ook een cameo heeft: let op de hospitaalscène). Spun ziet er geweldig hip uit, heeft dezelfde pace en drive als Akerlunds videoclips, maar als je goed kijkt en wat achtergrond hebt, merk je dat het eigenlijk een bijeengepikte boel is. De strak gemonteerde kipkap bij het druggebruik zagen we al in Requiem for a dream en het pseudoromantische portret van een groep junkies is al beter gedaan in Trainspotting. Spun is het zoveelste voorbeeld van hoe een videoclipmaker met een gouden kijk op het visuele zich vergaloppeert op een gebrek aan inhoud. Je moet gaan kijken, laat daar geen twijfel over bestaan, maar verwacht niet veel meer dan een verfilmde amfetaminetrip die snel wegdeemstert zodra de high over is. Als je écht een goeie film wil zien over de drugscene bij jongeren in de Valley, wacht dan liever nog een maand of drie tot het magnifieke Thirteen in de zalen komt.

(JC)

Comments

ONTSPANNING

Citytrip naar Lyon, Franse metropool aan twee rivieren

In het oosten van Frankrijk, op een heuvel vlak bij het punt waar de Saône uitmondt in de Rhône, stichtten [...]

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Een nieuwe omheining voor je tuin: waar let je op?

Ben je net verhuisd, heb je een nieuwe woning gekocht of wil je je tuin eindelijk wat meer privacy geven? [...]

05/04/2026

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84