Image
10/06/2013

Cave of Forgotten Dreams

In 1994 werd in de Franse Ardèche een grot ontdekt met ongelooflijke schilderijen van dieren. Ze bleken 30.000 jaar oud te zijn. De Chauvet-grot is sindsdien hermetisch afgesloten voor het publiek, maar de legendarische filmmaker Werner Herzog mocht er toch in, met zijn 3D-camera's.


Hij zet het daarbij op een filosoferen zoals alleen hij dat kan, met zijn gedreven, bijna animistische kijk op de wereld. Dat levert een verbazingwekkende documentaire op. Herzog slaagt er zowaar in om door te dringen tot in het hoofd van de oermensen die de paarden, neushoorns, beren en herten op de wanden van de grot schilderden, en dat is een bijna duizelingwekkende ervaring. We hebben deze film gezien op een 2D-dvd en waren al danig onder de indruk. De 3D-versie in een filmzaal moet wellicht nog tien keer indrukwekkender zijn geweest.

Dvd-extra's: Geen.

 (HDP)


Comments

ONTSPANNING

5 redenen om naar Malta te reizen

Pal in het midden van de Middellandse Zee, een kleine honderd kilometer ten zuiden van Sicilië, ligt [...]

Bijna 60% Vlamingen brengt eigen snacks mee naar de cinema

De doorsnee Vlaming gaat enkele keren per jaar naar de cinema (64,3%). Voor 22,6% is één keer per jaar [...]

  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Dit zijn de populairste damesschoenen voor de komende zomer

Nu de zon zich steeds vaker laat zien, is het hoog tijd om te kijken naar de nieuwste trends op het gebied [...]

04/04/2026

30 topervaringen voor je Tokio-bucketlist

De Japanse miljoenenmetropool Tokio is een stad die je moet ondergaan. Duik erin en laat je meevoeren [...]

02/04/2026

Gebruik jij al zalmsperma voor je gezichtshuid?

In de esthetische wereld is een verschuiving zichtbaar: mensen kiezen steeds vaker voor behandelingen [...]

01/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84