Home   Filmpjes   Wedstrijden   Agenda & Pics   Ontspanning   Guido Shop   Studentennieuws   Studies   Stadsgids   Jobs & Stages FR
Nationaal nieuws   Internationaal nieuws   Reportages & BV's   Kot- & Keukentips   Studentenclubs   Student events
  Studentennieuws >> Campusreportage >> De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal?
De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal?
Share/Save/Bookmark
 De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal?


Gepost: 2/11/2010
Categorie: Campusreportage


Terwijl het merendeel van de klas nog op die eerste oefening zwoegt, trekt hij al een streep onder de laatste vraag. Wanneer jij strips leest, verslindt hij boeken waarvan jij de titel amper begrijpt. Frustrerend! Maar hoe hebben die hoogbegaafden eigenlijk hun schooltijd ervaren, en hadden ze ’t niet liever anders gehad? GUIDO dronk a cup of tea met Roeland, ging op de koffie bij een doctor in spe en besprak met cartoonist Quirit zijn meterslange cv.

 

Brainiac: Roeland Decorte (18) was zeventien toen hij toegelaten werd in de University of Cambridge.

"Ik heb mij vaak verveeld en anders gevoeld, maar het 'sneller of slimmer' zijn leer je vlug verbergen. Veel mensen hebben het daar zeer moeilijk mee. Als kind deed ik dit zo goed dat ik soms zelf twijfelde of ik wel hoogbegaafd was. Hoogbegaafdheid kan immers evenzeer beschouwd worden als een vloek dan als een zegen. Je wordt immers meegezogen in een vicieuze cirkel: eenmaal een zekere les te traag voor je gaat, verlies je je interesse en let je niet meer op, waardoor je zelfs een achterstand ontwikkelt. In de lagere school dacht men op een gegeven moment zelfs dat ik minderbegaafd was. Pas na een bezoekje aan het CBO (Centrum voor Begaafdheidsonderszoek) kregen we duidelijkheid. Dat centrum heeft later, in overleg met mijn ouders, beslist om mij een jaar over te laten slaan. In de middelbare school kon ik op meer begrip rekenen, maar ook daar had ik het zeer moeilijk om gemotiveerd te blijven. Aangezien mijn aandacht bij veel lessen beneden peil was, was ik dan ook vaak degene die om notities vroeg. Ironisch hé. Voor de vakken waar ik wel in geïnteresseerd was, vroegen de medeleerlingen wel eens uitleg. En soms mocht ik eens lesgeven over een specifiek onderwerp waarop ik mij toelegde, maar zelden vroeg iemand mijn cursus. Mijn handschrift ontcijferen was dan ook nogal een opgave voor het ongetrainde oog. (lacht)"
"Door de problemen met mijn hoogbegaafdheid in het lager onderwijs en het nogal rigide systeem in het secundair onderwijs beseften we dat we op zoek moesten naar een systeem dat beter bij mij paste. Na een uitgebreid onderzoek was het duidelijk dat de topuniversiteiten in Engeland het aanbod hadden waar ik naar op zoek was. Persoonlijke ondersteuning is er, net zoals in Oxford, sterker dan waar ook ter wereld, omdat in dat Angelsaksische systeem van lesgeven wordt verwacht dat je vooral aan zelfstudie doet, en je bevindingen dan achteraf bespreekt met een specialist. Zo krijg je een Director of Studies of DoS toegewezen, die jou ondersteunt binnen de specifieke richting die je volgt en een personal tutor die uitkijkt voor je persoonlijk welzijn. Daarnaast staan ook vele professoren klaar bij wie je vaak alleen, of soms met een medestudent, les volgt. Deze persoonlijke lessen worden supervisions genoemd, en daarin bespreek je de verhandelingen die je speciaal voor de les hebt geschreven en waarin je bewijst dat je een bepaald onderwerp door zelfstudie goed hebt bestudeerd en er ook een eigen visie of mening over hebt ontwikkeld. Het was vooral die focus op persoonlijke mening via verhandelingen en de geweldige ondersteuning die je wordt aangeboden die me hebben overtuigd te solliciteren voor een plaatsje. En als je applicatie dan succesvol is en je een offer krijgt van wat in enkele van de laatste rankings wordt aangekaart als ‘de beste universiteit ter wereld’, is dat natuurlijk een hele eer, zeker voor een minderjarige. Reken daar dan de magische sfeer van Cambridge bij, de traditie met zijn specifieke gewaden, eeuwenoude gebouwen en middeleeuwse eethallen, en ik was helemaal verkocht."
"Sinds mijn zeventiende volg ik er Classics, oftewel klassieke talen en cultuur, en dat is allesomvattend: literatuur, kunst, filosofie, wetenschap, politiek, godsdienst, economie, geschiedenis… Het tempo ligt superhoog, zo hoog dat je af en toe wel even wanhoopt, maar ik geniet toch met volle teugen van elk moment. Zo zit ik in het bestuur van meerdere sociëteiten (politiek, classics, enzovoort) en ben ik een fervent bezoeker van de “Cambridge Union”, de oudste debatvereniging ter wereld. Een van de voorrechten van Cambridge is dat je gemakkelijk een netwerk kan uitbouwen met huidige en toekomstige beleidsmensen op internationaal vlak. Enorm veel deuren gaan open. Zo heb ik al het voorrecht gehad om op de thee te gaan bij enkele parlementairen en ministers in “The Houses of Parliament”, en heb ik ook al eens een zitting van het parlement (House of Commons) bijgewoond. Ik vind het echt genieten als een autoriteit over een bepaald onderwerp met jou in discussie gaat over een van je essays en ik hou van de gesprekken met medestudenten aan de lange tafels in de prachtige eethallen. Naar fuiven gaan, lukt hier niet, maar we gaan wel nu en dan eens ’s nachts (want overdag hebben we vaak geen tijd) met alle vrienden in een bootje de rivier Cam afvaren, drijvend langs de middeleeuwse colleges met een drankje en een versnapering."
"Ik weet natuurlijk niet hoe mensen over mij denken, maar in een milieu zoals Cambridge is het degene die níet gemotiveerd is die raar nagekeken wordt. Zijn we dan nerds? Misschien wel. Maar als je kijkt hoeveel premiers, parlementairen, managers en mensen uit de culturele wereld van Cambridge komen, dan heeft de wereld misschien wel nood aan ‘nerds’."
 
 
 
Brainiac: Tobias Verhulst (24) kreeg thuisonderwijs en behaalde al een universitair diploma op zijn twintigste.
 
"Ik merkte al in de lagere school dat ik anders was. Ik kwam eigenlijk totaal niet overeen met mijn klasgenoten en verveelde me te pletter in de les, omdat het voor mij veel te traag vooruit ging. Ik was enorm leergierig en ging zelfs in mijn vrije tijd zaken opzoeken. Geologie, talen, geschiedenis… Alles wat me interesseerde, maar vooral dan fysica en wiskunde, mijn lievelingsvakken. Dat ik na het lager onderwijs gekozen heb voor thuisonderwijs, heb ik mezelf nog geen seconde beklaagd. Dan kon ik mezelf leren wat ik wou en wanneer ik dat wou. Of ik het jammer vind dat ik niet met leeftijdsgenoten kon uitgaan? Niet echt, want uitgaan was toch niet echt mijn ding. Maar het is nu ook weer niet zo dat ik als kluizenaar leefde, want ik had wel een paar vrienden waarmee ik goed overeenkwam. En bovendien ging ik ook vaak zwemmen, was ik lid van de schaakclub en speelde ik graag muziek. Nog altijd trouwens. Toen ik zestien jaar was, haalde ik het diploma van het middelbaar onderwijs, aan de hand van een examen voor de middenjury, en toen werd het tijd voor hoger onderwijs. Ik koos ervoor om theoretische fysica te studeren aan de Universiteit Antwerpen en kwam zo opnieuw in een ‘klas’ terecht. Op zich was ik wel een paar jaar jonger dan de andere studenten, maar dat stoorde me niet. Sommigen keken zelfs naar me op. Niet per se omdat ik slimmer was, maar vooral omdat zij zes jaar naar een middelbare school moesten en ik niet. Bovendien kon ik al beter plannen en had ik mezelf ook een betere manier van studeren aangeleerd. Het is niet zo dat iedereen mijn cursus vroeg om die dan te gaan kopiëren voor de hele klas, maar ik gaf wel geregeld wat bijles aan klasgenoten."
 
"Op mijn 20ste behaalde ik mijn universitair diploma, maar ik ben nog even aan de unief blijven steken, want ik geef er ondertussen nog les en zit ook aan het vijfde en laatste jaar van mijn doctoraat. Wat ik erna wil doen? Iets in dit vakgebied zal me sowieso wel interesseren, maar het kan ook zijn dat ik me eens ga verdiepen in een compleet ander vak. We zien wel waar ik terecht kom."
 
"Ik heb wel al eens mijn IQ laten testen, maar mijn totaalpunt lag buiten het mogelijke scoreveld van die test, dus is die uitslag niet echt representatief. Ik ben overigens niet de enige van mijn familie die een nogal ongewoon studieparcours aflegt. Mijn broer en zus hebben ook voor thuisonderwijs gekozen en zijn zelfs allebei op 15-jarige leeftijd naar de universiteit getrokken. Maar in tegenstelling tot wat meestal wordt gedacht, is het niet nodig om uitzonderlijk slim te zijn om zo vroeg een middelbaar diploma te halen. Iemand met een gemiddelde intelligentie kan dat ook, als hij of zij over voldoende motivatie beschikt tenminste."
 
 
 
Brainiac: Jean-Marie Mathues alias cartoonist Quirit (57) ging zich supersnel vervelen en kan zo al tientallen verschillende jobs op zijn cv schrijven.
 
"Nu woon ik in Oostmalle, ten noorden van Antwerpen, maar ik heb al verschillende thuisadressen gehad. Mijn vader was beroepsmilitair en dus zat ik elke twee of drie jaar in een andere school. Voor de peutertuin en de lagere school zat ik in Schaarbeek, Gent en Tongeren, voor de eerste drie jaar van het middelbaar onderwijs woonden we in Duitsland en de laatste drie jaar spendeerde ik in Brussel, waar ik dan ook het A2-diploma behaalde in Scheikunde. Ik had toen wel al een jaartje verspild, maar al bij al was dit deel van mijn studententijd nog vlot verlopen. ’t Was pas erna dat de miserie begon. (lacht)"
 
"Na het middelbaar wou ik eventueel wel in de wetenschappen verder, maar ik voelde me daarvoor wat te dom, en aangezien ik altijd aan het tekenen was in de les, besloot ik toen striptekenaar te worden. Zo’n opleiding bestond niet en dus koos ik voor de opleiding Architectuur in Hasselt, iets wat er nog het dichtst tegen aanleunde. Ironisch genoeg was ik er al snel gebuisd voor tekenen en dus hield ik het na een semester voor bekeken en trok ik naar de marine voor twee jaar. Een betaalde opleiding, en zo had ik geld genoeg verdiend om filmschool te gaan studeren aan het Rits in Brussel. Daar waren dan weer een heleboel vakken die me geen fluit interesseerden. Muziek bijvoorbeeld, want ik ben echt amuzikaal. Na een jaar gaf ik ook daar de brui aan, en ging ik werken als telefonist op de Amerikaanse ambassade. ’s Nachts was dat, en dat vond ik ook niet ideaal, dus hield ik dit maar een half jaar vol.
Het probleem was ook dat je in die tijd een maturiteitsexamen moest afleggen om bijvoorbeeld aan het atheneum te kunnen studeren, en daarvoor was ik grandioos gebuisd. Ook om piloot te worden moest je slagen voor dat examen. Enkele jaren later liet de luchtmacht die eis vallen en kon ik toch meedoen aan de praktische toelatingsproeven. Zo spendeerde ik twee jaar als leerling-piloot. Tot ze daar tot de vaststelling kwamen dat ik totaal niet kon vliegen. Let op, ze hadden gelijk hoor (bulderlach), en dus lag ik ook daar met een trap in mijn kont buiten. Toen kreeg ik het idee om overdag bij een verzekeringsmaatschappij te gaan werken, te tekenen in mijn vrije tijd en daarnaast avondschool journalistiek te volgen. Bij die verzekeringsmaatschappij had ik cartoons gemaakt van de baas en die in de ideeënbus gedropt, iets wat mij al vlug de job koste, maar die avondschool heb ik toch twee jaar volgehouden. Alhoewel, ik vond al snel de bar beneden interessanter dan de lessen boven, babbelde er met de coryfeeën van de journalistiek en zo werd opnieuw de zin aangewakkerd om tekeningen te gaan publiceren. Toen het blad waarvoor ik toen werkte failliet ging, volgden de jobs elkaar opnieuw snel op, omdat ik overal ontslagen werd, en zo ben ik dan voltijds cartoonist geworden."
 
"Ik heb echt veel gebrost in mijn studententijd en ging dan altijd op café. Soms gingen we zelfs dagen na elkaar uit tot 5 uur en hadden we vóór de les ’s morgens nog juist tijd genoeg voor een douchke. Wandelende lijken waren we. Een perfect voorbeeld voor jullie doelpubliek dus. (lacht) Mijn cijfers waren eigenlijk altijd superslecht. Ik was een ramp en mijn ouders waren wanhopig. Er zou nooit iets van mij terechtkomen, zeiden ze. Omdat ik voor alles buisde, geloofde ik ook echt dat ik een stommerik was. Totdat ze op een goeie dag eens mijn IQ berekenden en bleek dat ik daarbij een gigantisch hoge score haalde. Nadien heb ik ook eens deelgenomen aan het examen van Mensa, The High IQ Society, en ik was ook daar met vlag en wimpel geslaagd. Zich rap gaan vervelen bleek uiteindelijk heel typisch te zijn voor mensen die iets slimmer zijn dan de anderen. Ik moet ook een behoorlijk hoog EQ (emotioneel quotiënt) halen en over goede portie mensenkennis beschikken, want ik heb even mijn cartoonistencarrière onderbroken om te werken voor een reclamebureau. Daar werd ik al snel manager van België, nadien hoofd van de Benelux en dan zelfs marketingmanager van Europa. Maar ik ben heel blij dat ik cartoonist ben geworden. Zo kan je alle onderwerpen behandelen. Een beetje proeven van alles, zeg maar, en dan snel verdergaan voor je opnieuw verveeld geraakt. Ik had altijd gezegd: op mijn 25ste ben ik rijk en beroemd. Toen ik 25 was, verzette ik de deadline naar 30 jaar en kijk, nu ben ik net 57 geworden, en ik ben het nog altijd niet. (lacht)"
 
"Het leven is veel te kort om te leren wat ik allemaal wil leren, maar ik wil wel graag absoluut alles weten van de actualiteit en van de geschiedenis. Zo doe ik elk jaar mee aan Waterloo, en daarbij spelen we veldslagen uit de geschiedenis na, compleet met paarden en zwaarden. Daarnaast heb ik nog een paar Harley’s staan waar ik regelmatig mee rondcross. Al heeft dat misschien meer te maken met midlifecrisis. (lacht)"
(SVR)


  Studentes in prostitutie: uit noodzaak of puur voor ‘t plezier? (deel 2) Studentes in prostitutie: uit noodzaak of puur voor ‘t plezier? (deel 2)
02/05/2012

“Geile studente zoekt charmant gezelschap voor stomende date.” Terwijl de meeste studenten rekken vullen of oma’s bezoeken om wat extra centen te verzamelen, hebben enkele leeftijdgenotes een andere manier ontdekt. Ze verkopen hun lichaam en verdienen er pakken poen mee. Studentes schreven zich jaren geleden al in bij escortbureaus en kinky websites, maar de laatste tijd is dat aantal exponentieel gestegen. Dan rijst de vraag: waarom?






 Studentes in prostitutie: uit noodzaak of puur voor ‘t plezier? (deel 1) Studentes in prostitutie: uit noodzaak of puur voor ‘t plezier? (deel 1)
27/04/2012

“Geile studente zoekt charmant gezelschap voor stomende date.” Terwijl de meeste studenten rekken vullen of oma’s bezoeken om wat extra centen te verzamelen, hebben enkele leeftijdgenotes een andere manier ontdekt. Ze verkopen hun lichaam en verdienen er pakken poen mee. Studentes schreven zich jaren geleden al in bij escortbureaus en kinky websites, maar de laatste tijd is dat aantal exponentieel gestegen. Dan rijst de vraag: waarom?

<



  Van bijou tot bh: Fashionista’s op de campus Van bijou tot bh: Fashionista’s op de campus
09/03/2012


De ene loopt in oude vodden en noemt haar stijl vintage, de andere springt als ultieme label lover van merk naar merk en een derde heeft een kleerkast die de afmetingen van een doorsnee kot overstijgt: ook op Vlaamse campussen zitten dames die liever voor de spiegel dan voor hun lief staan. GUIDO zocht en vond zes studentes die elk op een eigen manier hun liefde voor mode uiten.




ID: Evi



 Wie blokt waar dit jaar? Wie blokt waar dit jaar?
11/12/2011


Binnenkort is het weer zover. Terwijl alle anderen vrolijk de kraampjes van de kerstmarkt afschuimen en van winkel naar winkel huppelen op zoek naar de meest geschikte kerstcadeaus, sluiten studenten zich op om de geziene leerstof overzichtelijk in hun hoofd te schikken, liefst nog voor de examens beginnen. Maar hoe groot is de verleiding om de notities onder een berg sneeuw te begraven? En kan je ’t allemaal niet wat leuker maken door op een originele plek te blokken? Ach



 Meerlingen op de campus Meerlingen op de campus
13/11/2011
De Heilige Drievuldigheid, driemaal is scheepsrecht, de drie wijzen… Het lijkt wel alsof alle goeie dingen uit drie delen bestaan. GUIDO zocht, vond en contacteerde drie broers die op dezelfde dag geboren zijn, dezelfde richting studeren en bovendien hetzelfde kot delen. Hoe staan zij tegenover het feit dat ze niet alleen een verjaardagstaart, maar ook al de rest delen? En hoe zit het met tweelingen? Nadat GUIDO zich mengde in een trio, maakte hij ook nog even tijd voor interviews in duo.


Drieling Shaun, Robin en Dean De Meirsman (21) zijn geboren in Leuven op 4 januari 1990. Shaun eerst, Dean volgde en Robin kwam als laatste. Momenteel volgen ze alle drie een opleiding geneeskunde en zitten de broers samen op kot.

Dean: We zijn op de wereld gezet door Bernard Spits, professor gynaecologie aan de K.U.Leuven, van wie ik momenteel les heb.

Campusreportage  /   1 reacties   /   Meer lezen...

Schubben, scherpe tandjes en scalpelachtige klauwen - studenten met bizarre huisdieren Schubben, scherpe tandjes en scalpelachtige klauwen - studenten met bizarre huisdieren
30/09/2011
Soms volstaan een goudvis, cavia en chihuahua niet en gaan dierenliefhebbers op zoek naar een huisdier dat net dat tikkeltje anders is. Dat monden openvallen en wenkbrauwen fronsen, trekken ze zich niet aan. Integendeel, want vandaag stellen deze studenten graag hun beestjes aan jullie voor.

CHINCHILLA

Chinchilla’s zijn knaagdieren uit Zuid-Amerika die vroeger vooral gekweekt werden voor hun pels, want die is enorm zacht. Ze zijn zo’n 30 centimeter lang, wegen ongeveer 700 gram en houden zich vooral bezig met klauteren, knagen en rondspringen. Het zijn nachtdieren.



Wie? Katrijn Heselmans uit Tessenderlo, studente



Achter de schermen op de grootste festivals Achter de schermen op de grootste festivals
12/06/2011
Terwijl een hele hoop studenten wekenlang pralines inpakt, gegevens invoert of rekken aanvult, mogen anderen als vakantiejob festivals afschuimen. Hoe bevoorrecht zijn zij? Kunnen ze een klapke doen met de headliners van de affiche, krijgen ze inside information en kennen ze vettige roddels, of worden ze door die koele muzikanten gewoon straal genegeerd? Vier studenten vertellen hun verrassende verhaal.

Thomas Voet (23) was barman op Rock Werchter

"Omdat tickets voor festivals duur kunnen zijn, bedacht ik dat je als werkkracht op die festivals veel geld kan besparen. Sindsdien heb ik op Pukkelpop en Werchter Boutique gewerkt, en op Rock Werchter zelfs de voorbije vier jaar. Eén keer mocht ik er de bandjes controleren aan de camping en alle andere keren stond ik achter de toog. Na of voor je shift kan je rustig de wei op om



Tattoos: Tekst, tekeningen of tribals? Tattoos: Tekst, tekeningen of tribals?
08/05/2011

Waar studenten vroeger vooral zwart-wit of als grijze muis leefden, komt er nu alsmaar meer kleur in het straatbeeld. Niet alleen wat kleren betreft, want er duiken ook steeds meer opvallende tatoeages op, en dat in ontelbare vormen, de ene nog origineler dan de andere. Vaak hangt er trouwens ook nog een grappig, emotioneel of passioneel verhaal aan vast. GUIDO zocht en vond vier dames met minstens één mooi exemplaar, zij deden hun verhaal.
Rhea Murphy, een 26-jarige studente uit Borgerhout, volgt Event- en Projectmanagement aan de Karel de Grote Hogeschool in Antwerpen.
“Die ankers op mijn achillespezen houden me met beide voeten op de grond.”
Rhea wist al enkele jaren dat ze graag een tattoo wou, maar aangezien ze dat toen van thuis uit niet mocht, wachtte ze tot drie dagen na haar achttiende verjaardag om eentje te laten zetten. “Toen ik de tattooshop binnenliep, had ik nog gee



Campusreportage: Studenten met huidprenten Campusreportage: Studenten met huidprenten
01/05/2011
Tattoos: tekst, tekeningen of tribals?

Waar studenten vroeger vooral zwart-wit of als grijze muis leefden, komt er nu alsmaar meer kleur in het straatbeeld. Niet alleen wat kleren betreft, want er duiken ook steeds meer opvallende tatoeages op, en dat in ontelbare vormen, de ene nog origineler dan de andere. Vaak hangt er trouwens ook nog een grappig, emotioneel of passioneel verhaal aan vast. GUIDO zocht en vond drie studenten met minstens één mooi exemplaar, zij deden hun verhaal.


Jo Joos (21) komt uit Oostende, maar zit al vier jaar op kot in Gent, waar hij journalistiek studeert aan de Arteveldehogeschool.


“Of mensen staren? Dat doet er niet toe. Mijn tattoos zijn als een huidskleur die ik zelf heb gekozen.”

 Royaal reizen of back to basics? Tips van en voor studenten Royaal reizen of back to basics? Tips van en voor studenten
26/02/2011
Hou je van vreemde culturen en etnisch eten? Doe je niets liever dan nieuwe plekken ontdekken, en dan nog liefst op een zo originele en goedkoop mogelijke manier? Net als je de deur van een ordinair reiskantoor wil openen, slaat GUIDO ze voor je neus dicht, want er zijn veel originele trips die we je graag even voorstellen. Small, medium of large doet er niet toe, minstens eentje is op jouw maat gemaakt.

Nina Bernaerts (22, Antwerpen), studente journalistiek aan de Plantijn Hogeschool



TRIP: Couchsurfing in de Verenigde Staten

"Ik heb ondertussen al tweemaal de Verenigde Staten bezocht op deze manier, eerst Seattle (in Washington) en nadien Washington D.C., de hoofdstad van de USA. Bij die eerste keer was ik samen met enkele vrienden op reis in Cana



11/12/2010 - De feestperiode: To work or not to work?
02/11/2010 - De primus van de klas… geniaal gewoon of gewoon geniaal?
09/10/2010 - Gadgets, goodies & Gifts… It’s electrifying!
01/07/2010 - 2 of meer diploma’s: Hard to get of easy extraatjes?
13/05/2010 - Merkwaardige mode op de campus
13/02/2010 - 5 topbestemmingen van 2010
24/12/2009 - Vreemdgaan op kerst en nieuw: de feestperiode in het buitenland
05/11/2009 - Vrouwen met baarden en mannen met boezem?!
29/09/2009 - The story of my life: Kinderen van BV’s over hun studententijd
24/06/2009 - Op kot op de festivalweide

Meer artikels: (nog 59 artikels in deze categorie)



Send To Friend
Stuur dit artikel door naar een vriend(in).

Jouw e-mailadres:
Het e-mailadres van je vriend(in):
Om naar meerdere e-mailadressen te sturen, plaats een ; tussen de e-mailadressen (geen spaties voor of achter de ;)
Onderwerp:
Typ je bericht naar deze persoon (optioneel):
Geef bovenstaande code hier in:

Reageer

Username:   

Geef hier jouw commentaar:




Geef je score
Geef hier jouw score:  50%
Zoek op Guido.be
 
Aanmelden
 
 
Registreer
Paswoord vergeten?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Providers
© 2011 GUIDO NV
alle rechten voorbehouden
Contacteer ons
Hostbasket    Epson    Electrabel    Hostbasket