Image
31/08/2023

Pierre de Maere: "Op de hogeschool geloofde ik bitter weinig van wat de docenten verkondigden."

Het ontbreekt Pierre de Maere, het nieuwe vaderlandse icoon van de muzikale dandy chic, niet aan ambitie. "Make Me Famous!" schreef hij aan het begin van zijn carrière vol zelfvertrouwen op zijn socials, en de 22-jarige artiest maakt dat boude voornemen nog waar ook.


Toen hij achttien was, ging Pierre Fotografie studeren aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Die studie beviel hem echter niet: "Na een jaar ben ik ermee gestopt. De nadruk lag te veel op het hedendaagse. Ik geloofde bitter weinig van wat de docenten stonden te verkondigen. Ik miste de zoektocht naar schoonheid, naar esthetiek. Wat we wel beviel, was de vrijheid die ik in Antwerpen heb gekend. Ik zat er op kot en vond het opwindend om een nieuwe stad te leren kennen, ook al voelde ik me een beetje eenzaam. Ik ben best sociaal, maar vrienden maken, is daar niet echt gelukt. De taalbarrière zat er ook wel voor iets tussen."

Tekst: Sébastien Daloze

Foto: Marcin Kempski


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Leuven?

Het Hogeschoolplein in Leuven werd pas aangelegd in het begin van de 19de eeuw, na afbraak van een bouwvallig [...]

25/08/2025

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

Wist je dit al over Gent?

Op het Sint-Veerleplein in Gent, bij het Gravensteen, staat iets wat op het eerste gezicht lijkt op een [...]

18/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84