Image
30/03/2010

Brussel schrijft "Magische" geschiedenis

Afgelopen weekend zakten maar liefst 1667 liefhebbers van het ruilkaartenspel Magic: The Gathering® van over de hele wereld af naar de Heizel in Brussel voor de internationale Grand Prix. Met dit recordaantal bezoekers is de Grand Prix in Brussel het grootste Europese Standardtoernooi ooit geworden.

 

 

Magic: The Gathering, de moeder aller ruilkaartspellen, werd in 1993 bedacht door de wiskundige Richard Garfield. In dit spel zijn jij en je tegenstander twee tovenaars die een magisch duel van epische proporties uitvechten. Om je tegenstrever van zijn twintig levenspunten te beroven, kan je rekenen op de hulp van woeste beesten en een aanzienlijk arsenaal aan toverspreuken, kaarten die je trekt uit je zelf samengestelde kaartenset.
 
Ondertussen is Magic: The Gathering het ruilkaartspel bij uitstek geworden, en is het denkspel verspreid over de hele aardbol, en zijn de kaarten vertaald in maar liefst 9 wereldtalen.
Het mag dan ook geen wonder heten dat een groot toernooi als de Grand Prix in Brussel vele gegadigden trekt. Dit enorme evenement duurde het hele weekend en had voor ieder wat wils te bieden. Naast het hoofdtoernooi konden liefhebbers ook meespelen in side-events, voor een knap prijsje snel nog wat kaarten op de kop tikken, of enkele van hun kaarten laten signeren door de twee aanwezig artiesten: veteraan Rob Alexander en rijzende ster Véronique Meignaud.
 
Na een spannende finale tegen de Hongaar Zoltan Szoke kwam de Italiaan Emanuele Giusti uiteindelijk als grote overwinnaar uit de bus. Onze landgenoot Christophe Gregoir, die in de kwartfinales het loodje moest leggen tegen Szoke, verdiende met zijn zesde plaats een bijzonder eervolle vermelding.
 
(JVH)

Comments

ONTSPANNING

Expeditie naar de Outback van Australië

Get ready for the adventure of a lifetime, mate. De Australische Outback is een van die zeldzame reisbestemmingen [...]

Nieuw in de cinema: 'Spider-Man: Brand New Day'

Vier jaar na het dramatische einde van Spider-Man: No Way Home is Peter Parker een eenzame vrijgezel, [...]

TopMovies

SOCIAL





 

Job in the picture

Nieuw in de cinema: 'The Mandalorian and Grogu'

De eerste Star Wars-film in zeven jaar, daarvoor zijn we met plezier de dichtstbijzijnde IMAX-zaal ingedoken. [...]

27/05/2026

De psychologie van de natte neus: Waarom we de controle in huis graag afstaan

Het is een tafereel dat zich dagelijks in duizenden Vlaamse woonkamers afspeelt. Je komt thuis na een [...]

26/05/2026

Duik in de turbulente Spaanse geschiedenis in Toledo

In de dorre vlaktes van La Mancha, in het hart van Spanje, maakt de Taag-rivier een lome bocht rondom [...]

21/05/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84