GUIDO's student-bloggers in het buitenland
Erasmus of een buitenlandse stage staat niet alleen mooi op je cv, je maakt er ook onvergetelijke ervaringen mee. Om het thuisfront gerust te stellen en niet alle kennissen apart te moeten mailen, sturen studenten in het buitenland nu en dan een blogbericht de wijde internetwereld in. Wat daar allemaal instaat? Ook wij krullen onze neus van nieuwsgierigheid! Vandaag ving GUIDO een digitale postduif, liet het beest alle zinnen ophoesten en publiceerde ze in deze rubriek.
Anneleen Leyman: 11 maand in San Pedro Sula, Honduras
"Ik heb twee verhaaltjes te vertellen van afgelopen week!
1: Toen ik vorige zondag opstond en naar ons koertje liep, hingen daar vijf levende krabben te bengelen. Echt gigantische beesten, waarvan het lijf alleen al tien centimeter groot was. Zulke vieze beesten heb ik nog nooit gezien! Ik ging weer naar binnen en hoorde de meid van het gastgezin luid kloppen op iets in de keuken. Ik dacht nog, dit kan niet, maar ’t was dus effectief zo: twee uur later lag een van die krabben op mijn bord. Naar goeie Hondurese gewoonte was het vlees er niet uitgehaald, we moesten dat eruit zuigen!
2: Gisteren hadden mijn gastzus Josselyn en ik zin om even de toerist uit te hangen. Dus trokken we naar een mooi parkje met watervalletjes in het centrum van de stad. Op een gegeven moment keek ik naar het water. “Ik daar in het water… Dat zou toch een mooie foto opleveren, hé!?” We wisten wel dat het verboden was om in het water te gaan en door de grasperkjes te lopen, maar omdat er geen politie te zien was, besloten we toch vlug die foto te maken. Enkele seconden later bleek dat er wel politie in de buurt was, dus zijn we uit paniek beginnen te lopen! Ik voelde mij echt een crimineel! Uiteindelijk hebben de politiemannen de zaak maar zo gelaten. Blonde meisjes krijgen hier altijd voordeel…"
Séraphine Aelterman: 4,5 maand in Nottingham, Engeland
"Tijdens de eerste week was het hier traditiegetrouw ‘Freshers Fayre’, een soort markt waar elke studentenvereniging een kraampje heeft en zo nieuwe leden probeert aan te trekken. Maar geloof me, je kan die studentenverenigingen echt niet vergelijken met die van bij ons in België, want je hebt er eentje voor werkelijk alles! Van de ‘normale’, zoals die rond film, toneel, koor en journalistiek over die van elke sport die je je maar kan inbeelden, denk maar aan frisbee, paaldansen, cheerleading en speleologie, tot elke godsdienst die er bestaat en dan nog een paar superbanale, zoals eentje voor mensen die zich verkleden in Lord Of The Rings-personages en die voor modefreaks (wat in essentie een vereniging is vol blonde meisjes die elkaar vertellen waar je het kortste jurkje kan vinden). Ik liep rond met grote ogen en kreeg nu en dan de neiging om in de slappe lach uit te barsten, tot ik opeens werd vastgepakt en geknuffeld door een gigantische gsm! Wat een event!"
(SVR)