Image
24/11/2011

“Dubbel zoveel studenten moeten op Erasmus”

Hoewel meer en meer studenten geïnteresseerd zijn in een buitenlands avontuur met Erasmus, Leonardo da Vinci of Youth in Action, moet de studentenmobiliteit nog serieus de hoogte in.

 

Meestal gaan de centjes parten spelen en daarom lanceert de Europese Unie ‘Erasmus For All’, een project waarbij ze maar liefst 19 miljard euro (oftewel 70 procent méér dan vroeger) uittrekken zodat dubbel zoveel geïnteresseerden met een beurs naar het buitenland kunnen. Vijf miljoen mensen dus en daarbij zitten niet alleen studenten, maar ook leerkrachten, sporters en mensen in een beroepsopleiding. Daarnaast worden de verschillende Europese uitwisselingsprogramma’s allemaal onder één zelfde noemer samengebracht. De Vlaamse Vereniging van Studenten reageert sceptisch: “Er is niet alleen sprake van beurzen, maar ook van leningen. Dat is haalbaarder voor de overheid, maar minder aantrekkelijk voor de studenten. In de VS werken ze al langer met leningen en daar komen studenten soms in pijnlijke financiële situaties terecht. Bovendien zou het bedrag afhankelijk moeten zijn van de plaats van bestemming. Parijs is kostelijker dan Warschau.” Minister van Onderwijs Pascal Smet buigt zich over de zaak.

 
 
(SVR)

  • Slider
  • Slider




 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84