Image
06/03/2014

IJstijd (Zet.El)

Het Louvre gaf aan de hoogst getalenteerde tekenaar Nicolas de Crécy de opdracht een strip uit te werken die hun collectie in het zonnetje zet. Laat ik die collectie integendeel eerst eens invriezen, dacht de Crécy.


Hij tekende een adembenemend sciencefictionboek dat zich afspeelt in een verre toekomst. Europa ligt onder een dikke ijslaag, en archeologen gaan samen met genetisch gemanipuleerde, intellectuele speurhonden op zoek naar overblijfselen van verloren gegane beschavingen. Seismisch gekraak weerklinkt, de gebouwen van het Louvre komen tevoorschijn en de eeuwenoude kunstwerken komen tot leven. IJstijd is een wondermooie strip, en meteen ook de fraaiste museumcatalogus die we ooit onder ogen kregen. Poëzie, fantasy, eruditie, esthetica en avontuur reiken elkaar op schitterende wijze de hand. Naderhand zin gekregen om in Parijs het Louvre te bezoeken? Achteraan in het boek vind je een index van de werken die in de strip figureren, met hun exacte plaats in het museum.

(HDP)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Nieuwe AI-tool helpt bij je studiekeuze

Pas afgestudeerd in het secundair, of gebuisd in het hoger onderwijs en zinnens om van studierichting [...]

30/07/2025

Psychologiestudente Marijke wint 500 euro met haar scriptie

In Gent heeft studente psychologie Marijke Tenengbe Kaba de tiende Inclu-Scriptieprijs gewonnen, met [...]

23/07/2025

Gebuisd en niet akkoord... wat nu?

De examens zijn voorbij, maar niet elke student is geslaagd. Ben je gebuisd, maar niet akkoord met je [...]

09/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84