Image
24/06/2014

The Philosophers

Als we in een vriendelijke bui waren, zouden we de film The Philosophers een buitenbeentje kunnen noemen. We zijn echter niet in een vriendelijke bui, dus we noemen de zaken zoals ze zijn: The Philosophers is een onding dat nooit de bioscoop had mogen halen.


Een klas vol zichzelf op onuitstaanbaar pedante wijze serieus nemende studenten in een internationale school in Jakarta wordt door hun al even arrogante filosofieleraar uitgedaagd tot een reeks gedachte-experimenten. De wereld gaat ten onder in een nucleaire holocaust. Er is een schuilkelder met plaats voor een beperkt aantal personen. Wie van je klasgenoten neem je mee, en waarom? Op zich is dit een premisse die ruimte laat voor pittige intellectuele spelletjes, maar die worden al op voorbaat gekelderd door twee onoverkomelijke euvels. Ten eerste is er het schabouwelijke acteerwerk van de 'studenten'. Het lijkt wel schooltoneel op de honderddagen-show of zo. En ten tweede is er de lachwekkende vormgeving. De productie haalde wat geld op in Indonesië en in ruil daarvoor rennen de personages om de haverklap doelloos in het rond op toeristische Javaanse topbestemmingen als het Prambanan-tempelcomplex en de vulkaankrater van Mount Bromo, terwijl aan de horizon onophoudelijk goedkope CGI-paddenstoelwolken opstijgen. Bespottelijk.

(HDP)


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

5 Sint-Niklase biertjes

1) ZoemZoem ZoemZoem, een parelend amberblond honingbier van 8 procent, wordt gebrouwen in microbrouwerij [...]

30/03/2026

Alweer nieuwbouw met honderden studentenkoten in Gent

De kotenschaarste in Gent heeft al heel wat nieuwbouwactiviteit opgeleverd. Momenteel wordt gemetseld [...]

25/03/2026

5 niet te missen events in Geel

1) Reggae Geel Op een wei een paar kilometer ten oosten van Geel-centrum wordt al sinds 1979 het enige [...]

23/03/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84