The Captive
De Canadese regisseur Atom Egoyan maakt films over verlies en hoe daarmee om te gaan. In
The Captive, dat zich afspeelt op de ijzig mooie locatie van Niagara in de winter, wordt een meisje ontvoerd uit de auto van haar vader.
Jaren later duiken niet alleen online sporen op van het vermiste meisje, maar vindt haar moeder ook fysieke bewijzen dat ze nog leeft. Een ambitieus politieduo gaat op onderzoek uit. In zijn beste momenten is
The Captive een akelige,
unheimliche thriller over ongrijpbare pedofiele netwerken die zich achter ingenieuze encrypties verbergen op het internet. Het is ook een pijnlijke psychologische dissectie van wat zoiets aanricht in de relatie van de achtergebleven ouders. Maar Egoyan gaat ook flink uit de bocht door zijn verhaal in de tweede helft van de film op wel heel ongeloofwaardige wijze te laten ontsporen, zodat het bijna lachwekkend wordt. Dat helpt de zorgvuldig opgebouwde spanning en psychologisch drama uit de eerste helft helaas grondig naar de knoppen.
(HDP)