Image
02/03/2015

Predestination

De identieke tweeling Michael en Peter Spierig werd geboren in Duitsland maar groeide op in Australië. Daar gingen ze samen naar de filmschool. Een internationale doorbraak kwam er dankzij hun vampierenfilm Daybreakers uit 2010, met Ethan Hawke in de hoofdrol.
Hawke keerde terug naar de Spierig-broers voor Predestination, een intrigerende en hoogst originele mindfuck naar een paranoïde kortverhaal van sciencefictiongrootmeester Robert A. Heinlein. Er wordt in de tijd gereisd in deze film, op een manier dat je er duizelig van wordt. Personages komen jongere versies van elkaar en zichzelf tegen, versmelten met elkaar en dan is er ook nog een meisje dat in haar onderbuik allerlei - euh - onverwachts heeft zitten. Zonder te veel te verklappen kunnen we je deze slimme en bizarre film zonder meer aanraden, alleen al voor de straffe dubbelrol die de Australische actrice Sarah Snook ten beste geeft.
 
Blu-ray extra's: Making of.
 
ook op dvd
 
 (HDP)
 

SOCIAL





 

Job in the picture

Zo zorg je voor je ogen als je veel achter een scherm zit

Wie veel tijd achter een computer, tablet of telefoon doorbrengt, voelt het vaak aan de vermoeidheid [...]

31/01/2026

GUIDO's vijf favorieten in het Gents Universiteitsmuseum

Het Gents Universiteitsmuseum GUM ligt in de idyllische plantentuin van de UGent. Onder een speciaal [...]

29/01/2026

5x avontuur in Aalst

1) The Outsider – avonturenpark Kajakken, suppen, kanoën of riverbike: vaar op de Dender [...]

26/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84