Image
18/03/2015

Kotstudenten krijgen betere bescherming


CD&V wil kotstudenten beter beschermen en neemt daarom de huidige wetgeving rond de kotenmarkt onder handen, meldt studentblad Veto. Katrien Schryvers nam hiervoor binnen haar partij het initiatief en wil vooral duidelijke voorschriften rond de kosten, kwaliteit en veiligheid van de studentenwoningen. Kotbazen moeten volgens haar bijvoorbeeld aan hun huurders duidelijk vermelden hoeveel de energiekosten bedragen, zodat de studenten niet voor verrassingen komen te staan. Daarnaast wil CD&V het gehele contract en de waarborg aan nieuwe regels onderwerpen. Zo stelt Schryvers dat de student elk jaar aan dezelfde prijs zijn contract moet kunnen vernieuwen.

Om de nieuwe wetgeving te concretiseren, wil CD&V samenwerken met de Vlaamse Vereniging van Studenten (VVS). De vereniging is alvast enthousiast over de nieuwe conceptnota, maar wil met de studentenraden uit verschillende steden samenzitten om bijkomende voorstellen te doen. Wie als student van zich wil laten horen, kan dat op de Facebookpagina Zot van je kot.
(SR)
  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Nieuwe AI-tool helpt bij je studiekeuze

Pas afgestudeerd in het secundair, of gebuisd in het hoger onderwijs en zinnens om van studierichting [...]

30/07/2025

Psychologiestudente Marijke wint 500 euro met haar scriptie

In Gent heeft studente psychologie Marijke Tenengbe Kaba de tiende Inclu-Scriptieprijs gewonnen, met [...]

23/07/2025

Gebuisd en niet akkoord... wat nu?

De examens zijn voorbij, maar niet elke student is geslaagd. Ben je gebuisd, maar niet akkoord met je [...]

09/07/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84