Image
08/10/2015

De Nar (Dargaud)

Dat stripscenarist Zidrou kan schrijven, dat wisten we inmiddels al wel. Maar dat hij het zo goed kon als in De Nar, daar stonden zelfs wij van te kijken.
 
Vanuit een buitengewoon origineel vertelperspectief - een schitterend neergepende, van diepe oneliners zwangere voice-over van een vastgeketende kerkerrat in de kelders van een middeleeuws kasteel - ontspint zich het bikkelharde en cynische verhaal van een misvormd gedrocht dat wordt geboren uit de misbruikte schoot van een soldatenhoer. De boreling krijgt de flatterende naam 'Fluim', wordt hofnar en speeltje van de kasteeldochter en blijkt uiteindelijk te beschikken over een bijzondere gave. Dit gitzwarte sprookje werd perfect groezelig getekend door de Spanjaard Francis Porcel, die voor Zidrou eerder al het metafysische oorlogsdrama Folies Bergère in beeld bracht. Huiveringwekkend goede strip.
 
(HDP)
 
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5 panorama's over Brussel

1) Rooftop 58 Rooftop 58 is de grootste rooftopbar in Europa. Om van het uitzicht te genieten [...]

23/02/2026

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84