Image
26/10/2016

I, Daniel Blake

De inmiddels tachtigjarige geëngageerde regisseur Ken Loach is op zijn best als hij verhalen vertelt over gewone mensen die verdrinken in het Systeem. I, Daniel Blake (waarmee Loach de Gouden Palm won in Cannes, waarna hij de film ook kwam voorstellen op het Film Fest Gent) is daar een loepzuiver voorbeeld van.
Daniel Blake is een arbeider uit Newcastle die na een hartaanval niet meer mag werken van zijn arts. Desalniettemin slaagt hij er niet in een uitkering te krijgen omdat hij gek wordt van het ingewikkelde aanvraagsysteem. Ondertussen trekt hij zich het lot aan van een jonge alleenstaande moeder die pas vanuit Londen is gearriveerd en in Newcastle een nieuw leven probeert op te bouwen. I, Daniel Blake is ontroerend, oprecht en zit vol bitterzoete humor. De hoofdrol wordt gespeeld door Dave Johns, een stand-upcomedian die een onvergetelijk filmdebuut maakt.

(HDP)

SOCIAL





 

Job in the picture

Zo zorg je voor je ogen als je veel achter een scherm zit

Wie veel tijd achter een computer, tablet of telefoon doorbrengt, voelt het vaak aan de vermoeidheid [...]

31/01/2026

GUIDO's vijf favorieten in het Gents Universiteitsmuseum

Het Gents Universiteitsmuseum GUM ligt in de idyllische plantentuin van de UGent. Onder een speciaal [...]

29/01/2026

5x avontuur in Aalst

1) The Outsider – avonturenpark Kajakken, suppen, kanoën of riverbike: vaar op de Dender [...]

26/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84