Image
27/10/2016

Mikel (De Bezige Bij)

Een Spaanse wannabe schrijver met een writer's block komt aan de kost als groothandelaar in snoepgoed. Dat werk interesseert hem eigenlijk niet. Hij hoort dat men in Baskenland steeds op zoek is naar bodyguards om de lokale politici te beschermen tegen ETA-aanslagen en besluit met zijn gezin daarheen te verhuizen.
De job als bodyguard zou hem inspiratie geven voor dat langverwachte boek. Dit is niet alleen het verhaal van het hoofdpersonage in Judith Vanistendaels nieuwste (en bepaald monumentale: 368 pagina's maar liefst!) graphic novel, maar ook het persoonlijke verhaal van scenarist Mark Bellido, die zelf vier jaar lang bodyguard is geweest in Baskenland. Bellido verzeilde uiteindelijk in Brussel, waar hij onder meer samenwerkte met striptekenaar Wouter Mannaert voor het uitstekende boek El Mesías en nu dus ook met Vanistendael, die je nog kent van De Maagd en de Neger en Toen David zijn stem verloor. Ze brengt het verhaal van Bellido uitbundig in beeld, al had het hier en daar wel wat bondiger gemogen. Desalniettemin een indrukwekkend boek.

(HDP)

Comment

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

TopMovies

SOCIAL



Poll

Job in the picture

  • Slider
  • Slider

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84