Image
10/11/2016

De Tuin van Daubigny (Blloan)

Luc Cromheecke is een van de sympathiekste, meest bescheiden en getalenteerdste striptekenaars die we hebben. In de vroege jaren tachtig slaagde hij erin om als jonge Vlaamse snaak, vers van de kunstacademie, het toen nog vrijwel uitsluitend Franstalige bastion van het weekblad Robbedoes en Uitgeverij Dupuis binnen te dringen. 
Groot commercieel succes heeft hij nooit gekend, maar zijn onweerstaanbare kolderstrips als 'Tom Carbon' en 'Taco Zip' (al is die laatste nooit verschenen in de Franstalige versie van het weekblad) spraken een trouw cultpubliek aan, waardoor hij de moed nooit opgaf en altijd is blijven tekenen. Nu, in de herfst van zijn carrière, verrast hij vriend en vijand met een album waarin de grappen en grollen schaarser zijn en waaruit zijn bewondering blijkt voor Charles-François Daubigny, een Franse landschapsschilder die de impressionisten wist te inspireren en die Vincent van Gogh tot zijn bewonderaars kon rekenen. Het album bestaat uit korte, lieflijk getekende tranches de vie uit het leven van Daubigny. Cromheeckes stijl blijft onmiddellijk herkenbaar, en toch past die wonderwel bij de bucolische inhoud. Voor de tekst - Cromheecke is nooit een schrijver geweest - kreeg hij de hulp van Bruno De Roover.
 
(HDP)
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5 panorama's over Brussel

1) Rooftop 58 Rooftop 58 is de grootste rooftopbar in Europa. Om van het uitzicht te genieten [...]

23/02/2026

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84