Image
01/04/2017

Waarom we vandaag grapjes uithalen


Paranoïde of niet, 1 april is een dag waarop we alert zijn voor tandpasta-deurklinken, vals nieuws en zoute koffie op kot. Vanwaar komt het idee om van een gewone dag een feestdag voor moppentappers te maken? Eerlijk gezegd heeft niemand een flauw idee. Wel zijn er doorheen de jaren verschillende theorieën rond het fenomeen gevormd.
 
Sommige bronnen zeggen dat de oorsprong ligt bij de wijziging van de Gregoriaanse kalender in 1582. Voor de wijziging werd Nieuwjaar gevierd van 25 maart tot 1 april, sindsdien vieren we het op 1 januari. Mensen die het nieuwe systeem vergaten, kregen tijdens het ‘oude Nieuwjaar’ nepcadeaus en uitnodigingen voor nepfeestjes. Volgens andere bronnen stamt de eerste échte verwijzing af van de verhalenbundel van The Canterbury Tales uit 1392. Een andere theorie zegt dat 1 april het gevolg is van het Romeinse Hilaria festival, waarbij oude Romeinen zich vermomden en elkaar voor de gek hielden bij het begin van de lente.
 
 Foto: Shutterstock
  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Een studentikoze stadswandeling door Kortrijk

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

18/09/2025

Checklist voor een geslaagde start van het academiejaar

Niets is zo leuk en spannend als de start van een nieuw academiejaar, maar je moet natuurlijk ook wel [...]

17/09/2025

Onmisbaar op elke campus: de nieuwe Guido Stadsgids 2025-2026

Vers van de pers en appgewijs op je smartphone: de gloednieuwe, onmisbare Guido Stadsgids voor studenten. [...]

16/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84