Image
11/07/2017

Studenten voor 200 dagen op ‘ruimtereis’


Een groepje studenten verblijft maar liefst 200 dagen in een bunker zonder zonlicht. De reden van deze bevreemdende activiteit? Ze dienen als proefkonijn bij een experiment met een nagebouwd ruimtestation.

Deze simulatie gaat door in een buitenwijk van Peking en heeft als voornaamste doel om na te gaan hoe mensen precies reageren als ze langere tijd in de ruimte verblijven. China vindt een dergelijk experiment best belangrijk want het land wil rond 2036 de eerste astronauten naar de maan sturen. Het is dan ook essentieel dat men te weten komt wat deze astronauten nodig zullen hebben om daar langere tijd te overleven. Het groepje Chinese studenten zal gedurende de hele ‘reis’ opgesloten zitten achter de dikke stalen deuren van het Lunar Palace, dat bestaat uit twee kleine ruimtes met paars kunstlicht. Gezelschap krijgen de studenten van planten en andere gewassen die in de bunkers groeien en die hen van zuurstof en eten moeten voorzien. De studenten zullen netjes alles recycleren, van stekplanten tot urine. 
  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Een studentikoze stadswandeling door Aalst

Deze stadswandeling brengt je naar onderstaande highlights. Ze begint en eindigt op de Grote Markt, is [...]

23/10/2025

5 studiecafeetjes in Hasselt

1) King Kong Coffee De zotste uitbaters creëren de meest originele drankjes voor hun bezoekers. [...]

20/10/2025

Pizza Hut lanceert pizza met zwart deeg voor Halloween

Eind oktober, die donkere periode waarin we graag onszelf bang maken of ongewone uitdagingen aangaan! [...]

17/10/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84