Image
18/08/2004

Shouf Shouf Habibi

Je weet wat ze zeggen: als je een probleem kunt relativeren door ermee te lachen, dan is het al half opgelost. Als dat klopt, zit het wel snor met de integratie van migranten in Nederland, want Shouf Shouf Habibi is een grappige film over Hollandse Marokkanen.
Dat Pim Fortuyn dat niet meer heeft mogen meemaken! Er zit bijzonder veel vaart in deze film, de vragen die gesteld worden zijn helemaal juist en het geschetste milieu is perfect geloofwaardig. En vooral: wat doet het deugd om een handvol Marokkaanse acteurs vrolijk met zichzelf te zien lachen. Op dit soort films zat de democratie volgens ons echt wel te wachten: het verhaal van de 20-jarige Ap die heen en weer wordt geslingerd tussen zijn vrienden die niet willen deugen, zijn traditionele ouders en de Nederlandse maatschappij, is hoenderfrisse cinema die de polsslag van de tijd mooi op pellicule zet. Ons favoriet moment? De Marokkanen die rond de biljart pochen wie van hen het meeste op Mohammed Atta lijkt. Lachen met 11 september, het werd tijd!

Dvd-extra's: Making of - audities en locatiescouting - B-Roll, commentaar van de regisseur, Shouf Shouf quiz, Shouf Shouf kippenspel: cd-rom game

(JC)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

Wist je dit al over Gent?

Op het Sint-Veerleplein in Gent, bij het Gravensteen, staat iets wat op het eerste gezicht lijkt op een [...]

18/08/2025

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus [...]

04/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84