Image
25/10/2023

Jongeren weten wat sparen is (maar hebben verder weinig financiële kennis)

In opdracht van Argenta ondervroeg onderzoeksbureau iVOX Belgische jongeren tussen 15 en 24 jaar over hun financiële kennis. Enkel wat sparen betreft, gaf een meerderheid (60%) aan voldoende kennis te hebben.


Bij alle andere onderwerpen (lenen, beleggen, belastingen, verzekeringen, schulden, budgetbeheer...) was dit onvoldoende. Bovendien gaf 25% toe te veel geld uit te geven in vergelijking met hun inkomsten en beweerde 45,8% van de respondenten onvoldoende financieel voorbereid te zijn op onverwachte gebeurtenissen.


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Docureeks over buitenlandse studenten in Leuven

Aan de KU Leuven studeren dit academiejaar meer dan tienduizend buitenlandse studenten. De vijfdelige [...]

18/12/2025

5x doorzakken in Brussel

1) Plein Publiek Dit is zonder twijfel de leukste en gezelligste club in Brussel. Plein Publiek [...]

15/12/2025

Nieuwe virtual-realityopleiding voor vliegtuigpiloten

Pilotenopleidingen zijn altijd al hi-tech geweest, maar Lufthansa Aviation Training en Airbus hebben [...]

11/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84