Image
25/10/2023

Nieuw in de cinema: 'The Old Oak'

De geëngageerde Britse filmmaker Ken Loach is 87, dus we kunnen veronderstellen dat The Old Oak zijn zwanenzang is. Het is een bitterzoete film over Syrische vluchtelingen die arriveren in een verkruimelend mijndorp in Noord-Engeland.


De lokale cafébaas wil ze helpen, maar de vaste stamgasten in de pub zetten hun reactionaire stekels op. Vintage Ken Loach, die een link legt tussen de solidariteit met de stakende mijnwerkers in de jaren '80 en die met oorlogsvluchtelingen een halve eeuw jaar later. Loach eindigt met een boodschap van hoop. Dat is hij aan zichzelf verplicht, maar zijn filmcarrière eindigt bijgevolg met een scène die vrij naïef overkomt.

Tekst: Herbert De Paepe


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Student ingenieur? Dan kan je duizenden euro's winnen met je uitvinding!

Zoals elk jaar organiseert technologiebedrijf Dyson een internationale ontwerp- en ingenieurswedstrijd [...]

04/07/2025

Blijkbaar is het nog niet zo slecht gesteld met de mobiliteit in Brussel

Volgens de Urban Mobility Readiness Index van het internationale adviesbureau Oliver Wyman staat Brussel [...]

27/06/2025

Mis vanavond de finale van de Campus Cup niet

Welk studententeam wint de Campus Cup op Canvas? Vanavond wordt het spannend, want dan mag Otto-Jan Ham [...]

26/06/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84