Image
16/12/2023

Vlaamse jongeren spreken uitstekend Engels

Volgens de nieuwe EF English Proficiency Index, waarbij 2,2 miljoen niet-Engelssprekenden in 113 landen en regio's werden getest, is de Engelse taalvaardigheid bij jongeren de afgelopen vijf jaar globaal gedaald.


Vlaamse jongeren gaan er wel op vooruit, vooral in de grote Vlaamse steden Gent, Leuven, Antwerpen en Hasselt, die de top-4 vormen, gevolgd door Brussel. De kloof met Franstalig België is groot, want daar gaat het Engels aanzienlijk achteruit ten opzichte van vorig jaar. Het verschil tussen de best en slechtst presterende regio's is opvallend.


SOCIAL





 

Job in the picture

Zo zorg je voor je ogen als je veel achter een scherm zit

Wie veel tijd achter een computer, tablet of telefoon doorbrengt, voelt het vaak aan de vermoeidheid [...]

31/01/2026

GUIDO's vijf favorieten in het Gents Universiteitsmuseum

Het Gents Universiteitsmuseum GUM ligt in de idyllische plantentuin van de UGent. Onder een speciaal [...]

29/01/2026

5x avontuur in Aalst

1) The Outsider – avonturenpark Kajakken, suppen, kanoën of riverbike: vaar op de Dender [...]

26/01/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84