Image
12/03/2024

Blaastest voor lachgas

Verkeersinstituut VIAS wil dat er een blaastest komt die het gebruik van lachgas kan opsporen.


Exacte cijfers over het aantal ongevallen dat veroorzaakt wordt door het gebruik van lachgas achter het stuur zijn er niet, maar uit onderzoek van VIAS uit 2022 blijkt wel dat 21% van de mannelijke bestuurders maandelijks lachgas gebruikt tijdens het rijden. Bij vrouwen is dat 7%. Daarom wil VIAS een test, die het gebruik ervan kan opsporen. Zo’n blaastest wordt momenteel al ontwikkeld in Nederland.

Nieuw Nederlands onderzoek van de Universiteit Maastricht, het Leids Universitair Medisch Centrum en TNO brengt aan het licht dat lachgas een kortstondige roes veroorzaakt bij de gebruiker.  Het gas kan tot 45 minuten na het gebruik een negatief effect hebben op het rijgedrag van de gebruiker.

Tekst: Larissa Sowowna

Foto: Adobe Stock


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Terug van weggeweest: de Gentse Boekentorenrun

Er is geen student in Gent die zich nog niet heeft afgevraagd hoe de iconische Boekentoren van de universiteit [...]

24/09/2025

Time to shine met de nieuwe Guido Studentenagenda 2025-2026

Hij is stukken stijlvoller dan een digitale kalender, kost maar 15 euro en je kan er - naast lessen, [...]

23/09/2025

5x vegan in Leuven

1) Bodhi Bodhi is een gevestigde naam in de Leuvense vegan scene. Hier geniet je van creatieve [...]

22/09/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84