Image
20/04/2024

UGent laat verantwoord gebruik van AI toe

De Universiteit Gent gaat artificiële intelligente niet langer verbieden of afraden.


Vanaf volgend jaar versoepelt het beleid rond generatieve AI en tools als ChatGPT. Het nieuwe beleid streeft naar een verantwoord gebruik van generatieve AI-tools.

In masterproeven zal het gebruik expliciet toegelaten worden, in andere taken zal het gebruik ervan aangemoedigd worden. Een verbod is er enkel als dat realistisch en noodzakelijk is voor het evalueren van de competenties.

Rector Rik Van de Walle spreekt van een weloverwogen maar noodzakelijke keuze: “We stelden onder meer vast dat het onmogelijk is om een verbod op generatieve AI in te stellen, laat staan te handhaven. We zullen onze studenten leren hoe ze op een verantwoorde manier kunnen omgaan met AI, en we zullen de evaluaties van studenten waar nodig aanpassen.”

Het beleid gaat in vanaf volgend academiejaar.

Tekst: Larissa Sowowna 


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Alles over motorolie: Een gids voor jonge autobezitters

Motorolie is een van de belangrijkste vloeistoffen in je auto, maar niet alle autobezitters weten niet [...]

18/11/2024

5x 'waauw!' in Antwerpen

1) Het Havenhuis is waauw! Vanop dit bijzonder opvallende gebouw van Zaha Hadid heb je een spectaculair [...]

18/11/2024

5 weetjes over Leuven

1) Oudste katholieke universiteit ter wereld De KU Leuven is de oudste ter wereld. Ze werd gesticht [...]

11/11/2024

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84