Image
19/10/2024

Duaal leren blijft stijgen

Het aantal leerlingen dat voor duaal leren kiest, blijft stijgen. Dat blijkt uit cijfers van opleidingsnetwerk Syntra.


Duaal leren betekent dat je één dag per week naar de campus komt en de overige vier dagen bij een onderneming werkt. En dat werpt duidelijk haar vruchten af. In vergelijking met vorig jaar is er een stijging van 22 procent.

Het grote voordeel van duaal leren is dat leerlingen die anders zonder diploma de schoolbanken zouden verlaten, het op deze manier toch nog kunnen behalen. Bij Syntra reageren ze tevreden.

"We zien dat jongeren die een duale opleiding hebben doorlopen veel grotere slaagkansen op de arbeidsmarkt hebben. Zo is 95 procent binnen het jaar al aan het werk. Wij blijven dus vastberaden inzetten op duaal leren," aldus Vanessa De Leeuw, onderwijsmanager duaal leren bij Syntra.


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5x doorzakken in Brussel

1) Plein Publiek Dit is zonder twijfel de leukste en gezelligste club in Brussel. Plein Publiek [...]

15/12/2025

Nieuwe virtual-realityopleiding voor vliegtuigpiloten

Pilotenopleidingen zijn altijd al hi-tech geweest, maar Lufthansa Aviation Training en Airbus hebben [...]

11/12/2025

Hoe structureer je een paper?

Of het nu gaat om een stageverslag, een bachelorproef, een scriptie of een thesis, studenten moeten hoe [...]

09/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84