Image
23/04/2025

VUB geeft onderdak aan supercomputer van 8,6 miljoen euro

Vlaanderen investeert meer dan acht miljoen euro in een nieuwe supercomputer. De Vrije Universiteit Brussel zal dit rekenwonder vanaf november huisvesten en beheren op het Green Energy Park in Zellik.


De nieuwe supercomputer luistert naar de naam TIER-1 en maakt deel uit van een platform aan systemen voor rekenkracht, data-opslag en cloud-toepassingen die het Vlaams Supercomputer Centrum aanbiedt aan Vlaamse onderzoekers in kennisinstellingen en bedrijven. Het ding is ontworpen om aan de groeiende vraag naar AI in onderzoek en innovatie te voldoen, maar volgens afdelingshoofd Ward Poelmans van de VUB kunnen ook onderzoekers die zich niet met AI bezighouden, terecht op de supercomputer.

Leuk voor geïnteresseerde nerds is dat de speciaal voor TIER-1 ontworpen ruimte in het Nexus datacenter zichtbaar zal zijn vanop straat.

Tekst: Herbert De Paepe


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider

Orde in je kot en je hoofd: slim papierwerk bewaren zonder stress

Waarom papierwerk op kot altijd ineens “overal” ligt Je herkent het moment: je zoekt je [...]

09/05/2026

5 hidden gems in Brussel

1) Jeanneke Pis Wist je dat Manneken Pis een plassend zusje heeft? Je kan haar vinden in het steegje [...]

04/05/2026

5 blok- en koffiebars in Antwerpen

1) Caffenation Bij Caffénation is het gezellig druk, met muziek en een levendige sfeer. Het is [...]

27/04/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84