Image
23/04/2025

VUB geeft onderdak aan supercomputer van 8,6 miljoen euro

Vlaanderen investeert meer dan acht miljoen euro in een nieuwe supercomputer. De Vrije Universiteit Brussel zal dit rekenwonder vanaf november huisvesten en beheren op het Green Energy Park in Zellik.


De nieuwe supercomputer luistert naar de naam TIER-1 en maakt deel uit van een platform aan systemen voor rekenkracht, data-opslag en cloud-toepassingen die het Vlaams Supercomputer Centrum aanbiedt aan Vlaamse onderzoekers in kennisinstellingen en bedrijven. Het ding is ontworpen om aan de groeiende vraag naar AI in onderzoek en innovatie te voldoen, maar volgens afdelingshoofd Ward Poelmans van de VUB kunnen ook onderzoekers die zich niet met AI bezighouden, terecht op de supercomputer.

Leuk voor geïnteresseerde nerds is dat de speciaal voor TIER-1 ontworpen ruimte in het Nexus datacenter zichtbaar zal zijn vanop straat.

Tekst: Herbert De Paepe


SOCIAL





 

Job in the picture

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

Zo zal de nieuwe campus van de Arteveldehogeschool eruitzien

In Gent bouwt de Arteveldehogeschool een gloednieuwe campus langs de Koopvaardijlaan, vlak bij de Oude [...]

03/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84