Image
08/03/2025

Tekort aan geld, maar veel dopamine: fans verzamelen bij 'Made In Asia'

Wie liefhebber is van een specifieke fandom of muziekstijl, kan zijn hart ophalen bij Made In Asia. Pokémon, Genshin Impact, Arcane of anime: voor iedereen is er wel wat te vinden. We vroegen aan enkele studenten wat hen naar het jaarlijkse evenement brengt.


Velen zijn er om plezier te hebben met vrienden, zoals Defne (18). Ze heeft zich gekleed als een artistiek wezen, vol met accessoires en strikjes, en daardoor mengt ze volledig in met de sfeer in de zaal. “Ik ben ook heel enthousiast over de danswedstrijd vanavond.” Om 17.15 uur trad een tiental K-pop dansgroepen op en vandaag zwoegen er een aantal in een wedstrijd voor de beste uitvoering.

Ook sloten bezoekers aan bij workshops, zoals de introductie tot borduren door Sören. Doorheen heel het weekend zijn er quizzes en spellen om aan deel te nemen, in allerlei thema’s. Maar de voornaamste reden voor studenten om te komen, zijn de mooie spullen die er te vinden zijn.

Welgeteld zes hallen zijn gevuld met merchandise, kunst, kleren en eten, van kleine artiesten tot grote shops. Noé (21) bezoekt Made In Asia om cadeautjes te vinden voor vrienden: “Ik ben hier om mooie goodies te kopen, die ik erna als cadeau kan geven aan vrienden. Maar ook de atmosfeer is heel aanstekelijk.” Noé heeft 100 euro aan de kant gelegd om op het evenement te spenderen.

Het is wel moeilijk om je aan het budget te houden, als er zoveel toffe dingen zijn. Lin (20) is er voor specifieke merchandise van de favoriete series en games: “Ik ga soms wel wat buiten mijn budget.”

Wie nog last minute wil gaan, kan vandaag en morgen terecht in Brussels Expo.

Tekst: Wolf Post

Foto: Tot Keppens


  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Ontdek de wereld met AIESEC

Wil je reizen, nieuwe mensen ontmoeten, echte vaardigheden ontwikkelen en een impact maken op globale [...]

06/11/2024

5x street art in Aalst

1) Onder je voeten op de Hopmarkt Kunstenaars Mattis Van Schuylenbergh en Sven Hendrickx maakten [...]

04/11/2024

5x terug in de Kortrijkse tijd

1) Kortrijk ontleent haar naam aan het Latijnse ‘Cortoriacum’ Cortoriacum betekent [...]

28/10/2024

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84