Image
04/08/2025

Schapen houden hogeschoolcampus groen (en blijven doorgrazen tot oktober)

Niet alle hogescholen liggen in een bruisend stadscentrum. Vertel dat maar aan de studenten op Campus De Nayer in het landelijke Sint-Katelijne-Waver. Zij keken er in de examenperiode dan ook niet van op dat ze het gezelschap kregen van een kudde schapen.


Herder Willem Reyniers stuurde dit voorjaar een mailtje naar de hogeschool om zijn kudde voor te stellen. De campusmanager hapte meteen toe en liet hem 19 Drentse heideschapen inzetten, het oudste schapenras van West-Europa. Veel beter dan maaimachines weten de schapen alle moeilijk bereikbare hoekjes van de campus te bereiken.

Campus De Nayer zou de eerste campus zijn in België die schapen inzet voor groenbeheer. Het project loopt tot en met oktober. Bij succes komt er uitbreiding naar andere delen van de campus.

Tekst: Herbert De Paepe


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Blijkbaar is het nog niet zo slecht gesteld met de mobiliteit in Brussel

Volgens de Urban Mobility Readiness Index van het internationale adviesbureau Oliver Wyman staat Brussel [...]

27/06/2025

Mis vanavond de finale van de Campus Cup niet

Welk studententeam wint de Campus Cup op Canvas? Vanavond wordt het spannend, want dan mag Otto-Jan Ham [...]

26/06/2025

Hier vind je de vijf nieuwe fietswrakvakken in Gent

Gent, als grootste studentenstad van het land, is een fietsstad. Heel leuk, maar dat heeft ook als gevolg [...]

25/06/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84