Image
27/03/2003

Hemelse lapjes grond te koop

Hoezo, als student is het nog veel te vroeg om te investeren in vastgoed? Bollocks! Voor 34,60 dollar (een goeie 30 euro) kan je je een terrein van 4000 m2 aanschaffen, inclusief eigendomsakte, stafkaart en recht op bodemdelving. Bovendien liggen deze spotgoedkope lapjes grond op plaatsen die wel heel erg tot de verbeelding spreken: de maan, Mars, Venus en Io, een maan van Jupiter.

De eigendomsaktes worden aan de man gebracht door het bedrijf Moon Land Registry, dat werkt als ambassadeur voor ene Dennis Hope. Die Amerikaan claimde in 1980 de maan en alle planeten in ons zonnestelsel als zijn eigendom, daarbij gebruik makend van een achterpoortje in de Outer Space Treaty. Die wereldwijde overeenkomst uit 1967 stelt dat geen enkele aardse regering of natie het zonnestelsel kan 'bezitten', maar over individuen werd niets gezegd. Het idee van het commercialiseren van buitenaards vastgoed mag dan al absurd lijken, juridisch is er met de huidige wetgeving terzake geen speld tussen te krijgen. De kans dat je ooit een voet zet op je eigen streepje maanland is piepklein, maar geef toe: 't is wel een heel origineel cadeau.

Info: www.moonlandregistry.com


SOCIAL





 

Job in the picture

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

Zo zal de nieuwe campus van de Arteveldehogeschool eruitzien

In Gent bouwt de Arteveldehogeschool een gloednieuwe campus langs de Koopvaardijlaan, vlak bij de Oude [...]

03/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84