Image
21/07/2005

De teenloze adelaar

Je hoeft geen wielerliefhebber te zijn om de nieuwe striproman van Lax ('Azrayen' en 'De Kraai') naar waarde te schatten, maar het helpt. De teenloze adelaar is een sfeervol, nostalgisch verhaal over heldenmoed en doorzettingsvermogen in de pioniersjaren van de Ronde van Frankrijk.
 Je volgt de verbeten strijd waarmee soldaat Amédée zijn droom achternajaagt in het begin van de 20ste eeuw, het leger verlaat en renner wordt in de Ronde. Dat gaat niet zomaar vanzelf: om z'n eerste fiets te kunnen kopen, werkt Amédée als drager in de Pyreneeën. En het noodlot slaat toe. Amédée glijdt uit en blijft een hele nacht in de sneeuw liggen. Resultaat: allen tien z'n tenen zijn bevroren en moeten worden geamputeerd. Toch geeft Amédée z'n wielerdroom niet op en wordt... de teenloze adelaar.

Lax vertelt zijn verhaal in sepia en blauw, tinten die verwijzen naar de vergeelde en verschoten foto's van renners die aan de muur hingen in het café-restaurant van z'n grootvader. Het werkt: de nostalgische sfeer dampt op uit de pagina's. Pagina's die bevolkt worden door waarachtige personages en een held vol moed en zelfopoffering. Is dat ouderwets? Een beetje wel. Maar is het enorm knap gedaan? Jazeker!

(HDP)


SOCIAL





 

Job in the picture

5 coole wijken van Antwerpen

1) 't Zuid Hipper dan 't Zuid vind je niet in Antwerpen. Het lijkt soms bijna een BV-reservaat. [...]

16/02/2026

5 hippe Leuvense koffietenten

1) Koffie Onan Bij Onan draait alles om échte koffie, maar is er ook plaats voor een lekkere brownie [...]

09/02/2026

Zo zal de nieuwe campus van de Arteveldehogeschool eruitzien

In Gent bouwt de Arteveldehogeschool een gloednieuwe campus langs de Koopvaardijlaan, vlak bij de Oude [...]

03/02/2026

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84