Image
22/10/2005

Fake-opleiding wekt beroering aan UGent

Hét academische schandaal van afgelopen zomer was de tuchtprocedure die de Universiteit Gent opstartte tegen professor Fernand Vandamme, omdat die een postgraduaat organiseerde dat bleek te bestaan uit pure lucht. Het waren de studenten zelf die de wanpraktijken van Vandamme aanklaagden.
 Voor de 'Specialisatie in Kennis- en Informatiebeheer' werd een supplementair inschrijvingsgeld van 1000 euro gevraagd, lessen werden uitgesteld of afgelast, en een welbepaald vak, goed voor 8 studiepunten, bestond uit één enkele les van 3 uur, gegeven door de zoon van Vandamme. Deze praktijken hebben meteen aan alle Vlaamse uniefs de discussie aangezwengeld over de zin en onzin van het steeds toenemende aantal postgraduaten.

Info: www.ugent.be

(SDB)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

  • Slider
  • Slider
  • Slider

Wist je dit al over Brussel?

De openingsscène van The Adventures of Tintin, de Kuifje-film van Steven Spielberg uit 2011, speelt zich [...]

08/09/2025

Wist je dit al over Leuven?

Het Hogeschoolplein in Leuven werd pas aangelegd in het begin van de 19de eeuw, na afbraak van een bouwvallig [...]

25/08/2025

Dit zijn de favoriete bestemmingen voor taaluitwisselingsstudenten

Deze zomer zijn bijna vijfhonderd Belgische jongeren naar het buitenland vertrokken met World Education [...]

22/08/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84