Image
02/05/2006

Slechts 1 op 5 eerstejaarsstudenten houdt rekening met studietips

Als eerstejaarsstudenten aan een universiteit of hogeschool een taak moeten uitvoeren in het kader van hun studies, kunnen ze daar een heleboel tips en advies bij krijgen.
 En wat het studeren zelf betreft, wordt ook op elke instelling de mogelijkheid geboden om zich te laten begeleiden of zichzelf te testen door middel van proefexamens. Maar wat blijkt uit het doctoraat van Geraldine Clarebout van de KU Leuven? De overgrote meerderheid van de studenten legt dergelijk advies simpelweg naast zich neer en maakt nooit gebruik van de aangeboden studiebegeleidingsmogelijkheden. Kortom: vier op vijf studenten denken dat ze zelf hun plan wel zullen trekken. Clarebout vraagt zich dan ook luidop af of studenten wel in staat zijn zelf te beslissen wat goed voor ze is, en of ze niet al te veel vrijheid krijgen in het hoger onderwijs.

Info: http://ppw.kuleuven.be/cipt

 (SDB)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

5 panorama's over Hasselt

1) Panoramatoren van het Begijnhof Beklim 145 treden voor een verrassend panoramisch uitzicht [...]

29/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84