Image
04/11/2002

De Rochesters 1: De zaak Claudius : Rottigheid in de high society

Alweer een nieuwe reeks van Jean Dufaux! Alhoewel, niet echt, want in 't Frans zijn er al twee delen verschenen van 'De Rochesters', een strakke, bijna Brits aandoende reeks rond de rottigheid die schuilt onder het laagje beschavingsvernis van de Londense high society. In De zaak Claudius brengt een op til staand verstandshuwelijk in hogere kringen de bal aan het rollen: er is een familiefortuin mee gemoeid, een mysterieuze, blinde, matriarchale feeks houdt stevig de touwtjes in handen en er vallen een paar lijken te betreuren.

Kortom, een soort zwarte versie van een Agatha Christie-verhaal in een kontstrak Londen, met tekeningen van Wurm die het midden houden tussen het afstandelijk-koele van Berthet en het salonstylisme van Jacobs. Wurm tekent niet elk prentje even sterk - zijn decors zijn nogal vlak - maar hij kan wel covers ontwerpen: de kaft van De zaak Claudius sprak ons meteen aan. 'De Rochesters' is trouwens een vrij atypische Dufaux-strip: weinig seks, slechts een heel klein vleugje sadisme en geen bovennatuurlijke toestanden. Het doet eens deugd.

(HDP)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

5x doorzakken in Brussel

1) Plein Publiek Dit is zonder twijfel de leukste en gezelligste club in Brussel. Plein Publiek [...]

15/12/2025

Nieuwe virtual-realityopleiding voor vliegtuigpiloten

Pilotenopleidingen zijn altijd al hi-tech geweest, maar Lufthansa Aviation Training en Airbus hebben [...]

11/12/2025

Hoe structureer je een paper?

Of het nu gaat om een stageverslag, een bachelorproef, een scriptie of een thesis, studenten moeten hoe [...]

09/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84