Image
11/12/2007

80 % blokkers slikt medicatie

Sommige studenten zijn nog dagelijks aan het feesten terwijl andere al volop met hun neus in de boeken zitten, maar eens de examens starten, kampt elke blokker met stress. Of toch bijna: negen op de tien om precies te zijn. Tachtig procent slikt zelfs medicatie.
 Dat blijkt uit een onderzoek waarbij de CM Midden-Vlaanderen vragen afvuurde op drieduizend Gentse studenten over hun examenstress. Opvallend is ook dat de vrouwelijke blokkertjes vooral naar slaap- en kalmeermiddeltjes grijpen en hun mannelijke collega's voornamelijk voor stimulerende en pepmiddeltjes kiezen. Hoe ze aan die producten komen? Via vrienden en de apotheek, maar vooral de ouders moeten hier schuldig pleiten. Psychologe Liesbeth Vlaeminck van CM Midden-Vlaanderen over de resultaten van de enqûete: "We hadden hoge cijfers verwacht, maar we wisten niet dat het zo erg gesteld was." Naast Teleblok, de gratis hulplijn voor blokkers, komen er ook preventieve acties om het aantal slikkende studenten drastisch te doen dalen.

(SVR)


  • Slider
  • Slider

SOCIAL





 

Job in the picture

Net je rijbewijs? Dan is dit wat je over autokosten moet weten

Net je rijbewijs gehaald? Gefeliciteerd, een nieuwe vrijheid begint! In België betekent dit niet alleen [...]

08/01/2026

5 coole weetjes over Brugge

1) Vroeger kon je schaatsen tot in Damme Op het Brugse uiteinde van de 15 km lange Damse Vaart [...]

05/01/2026

5 panorama's over Hasselt

1) Panoramatoren van het Begijnhof Beklim 145 treden voor een verrassend panoramisch uitzicht [...]

29/12/2025

GUIDO NV is het nummer 1 Belgische niche-mediabedrijf naar de doelgroep jongeren (studenten in het bijzonder), scholieren en Young Starters

Bruiloftstraat 127, 9050 Gentbrugge
Tel.: +32 (0) 9 210 74 84